Знеси мене повністю: в Києві зробили “ребрендинг” пам’ятників Щорсу та Пушкіну (ФОТОФАКТ)

Автор: Марія Супрун
16:51 24.09.2022

Сьогодні, 24 вересня, в Києві запустили флешмоб #ЗнесиМенеПовністю. Першим в рамках акції зробили “ребрендинг” пам’ятника більшовику Миколі Щорсу. Також в поле зору активістів потрапив постамент Олександру Пушкіну.

Знеси мене повністю: в Києві зробили “ребрендинг” пам’ятників Щорсу та Пушкіну (ФОТОФАКТ)
Світлодіодне освітлення

Про це пише у соцмережах один з ініціаторів флешмобу з декомунізації, активіст Олег Слабоспицький.

За його словами, постать Щорса чітко підпадає під Закон про декомунізацію і ще з 2016 року Український інститут національної пам’яті закликає прибрати монумент з серця столиці. Водночас, протягом 2016-2022 рр. Київрада та Мінкульт перекидають відповідальність за демонтаж одне на одного.

Іншими словами відбувається свідомий саботаж виконання норм Закону про декомунізацію та вибілювання радянських злочинців як Щорс. Думаєте щось змінилось після повномасштабного вторгнення російських окупантів 24 лютого? На жаль ні. Ось вам стандартний набір цитат чиновників КМДА, Мінкульту та їхніх “експертів” – “Щорс неоднозначна особистість”, “він був українцем”, “дивіться який гарний коник – давайте лишимо”, “давайте просто табличку поміняємо”“, – розповів Слабоспицький.

Як видно на фото, на постаменті Щорса тепер є написи: “КАТ”, “Знеси мене повністю”, “Вбивця, злочинець”, “Воював проти армії УНР”.

Так само зараз виглядає і пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну в парку на проспекті Перемоги. На ньому написано: “Русню на демонтаж”, “Демонтуй мене повністю”, “Знеси”.

І біля метро Лук’янівська у Києві нагадали, що треба демонтувати радянський пам’ятник:

Активіст нагадав, що на 8 рік війни з окупантами у столиці лишаються понад 200 пам’ятних знаків радянським та російським діячам (повний список тут: https://bit.ly/kyivpam). 14 травня 2022 р. Київрада проголосувала рішення про офіційний демонтаж таких пам’ятних знаків, але рішення ніхто навіть і не збирався виконувати. 

Як писав “ВК”, опубліковано перелік пам’ятників, які можуть демонтувати в Києві. Щорса і Ватутіна там немає.

Нагадаємо, замість Щорса в Києві пропонують встановити пам’ятник Королеві Єлизаветі II.

Великий Київ у Google News

підписатися