Битва за зелену зону в Солом’янському районі: жителі подали судові позови та петиції, аби врятувати довкілля

Автор: Оксана Тупальська
12:31 06.10.2023

Аби зашкодити будівництву по вул. Генерала Шаповала (Механізаторів), буд. 1-3, впритул до ландшафтного парку та вберегти довкілля активісти та місцеві жителі кілька разів зверталися до суду та зареєстрували дві петиції. Також пропонують альтернативну концепцію розвитку території на вулиці Генерала Шаповала, під назвою Soloma Sport Park.

Битва за зелену зону в Солом’янському районі: жителі подали судові позови та петиції, аби врятувати довкілля
Світлодіодне освітлення

Кияни побачили, що забудовник ТОВ «Смарт – Девелопмент», відновив будівництво комплексу Citizen біля Солом’янського ландшафтного парку, яке призупиняв після початку повномасштабної війни. Кажуть, у 2019 році ТОВ отримав містобудівні умови й обмеження на будівництво «апартаментів», але фактично почав зводити житловий комплекс. Забудовник уже зрізав 60 дерев на суму більше 1 млн грн.

Співвласником ТОВ «Смарт – Девелопмент» – син і тезка колишнього мера Києва Олександр Омельченко (50%). А також Александер Селюк (8,3%), Владислава Селюк (25%), Деніс Селюк (8,3%) та Нікіта Селюк (8,4%). Керівником компанії є Тетяна Валеріївна Ковтун. Особа з таким ПІБ раніше очолювала Відділ капітального будівництва та реконструкції Подільської районної у місті Києві державної адміністрації, як повідомляють «Наші гроші».

200 активістів району об’єдналися у ГО «Збережемо Солом’янський парк» та подали 3 судові позови, щоб скасувати містобудівні умови й обмеження, дозвіл на будівництво й детальний план території. 

Більша частина Солом’янського ландшафтного парку, створеного ще у 1980-тих роках, розташована в межах урочища Кучмин Яр, де протікає річка Мокра. Флора й фауна території частково перебуває під охороною Бернської конвенції, а також Європейської ландшафтної конвенції, яку Україна ратифікувала у 2005 році. Тепер забудовнику віддали територію на межі з парком та частину безпосередньо ландшафтного парку. Так, відповідно до містобудівного кадастру, станом на 2021 рік, той втратив 5 га землі – площа парку, 31,6 гектара, зменшилася до 26,92 гектара

Представники ГО після місяця очікувань на зустрів відвідали Державну інспекцію архітектури й містобудування, а також засідання екологічної комісії Київради, яка розглядала петицію щодо розірвання договору оренди із забудовником і повернення зеленої зони парку.

«За проектом забудовника, для зведення ЖК необхідно перенести лінії електропередач. Для цього потрібно спочатку погодити проект із ДТЕК «Київські електромережі». Активісти припускають: малоймовірно, що ДТЕК і справді погодить перенесення ЛЕП, але якщо це станеться, доведеться вирубати дерева на певній ділянці парку й прокласти під нею лінії електропередач, а це означає, що на цьому місці вже не можна буде висадити нові зелені насадження», – розповідають The Villige.

В ході одного з судових позовів у 2019 році прокурори повідомляли, що фірма «Смарт-Девелопмент», будучи з 2011 року власником приміщення АЗС площею 22 кв м, незаконно отримала в оренду 0,06 га для будівництва та обслуговування комплексу багатофункціонального призначення, оскільки  площа ділянки у 27 разів перевищує площу цієї АЗС. Тепер же, під прикриттям побудови невеликого будинку з апартаментами, забудовник зводить цілий ЖК, зневажаючи як жителів району, так і тих, хто видавали їм ці дозволи на будівництво.

Аби поле не спокушало забудовників, активісти вже запропонували побудувати спортивний майданчик. Так, принаймні, не будуть різати дерева та кущі.

Раніше “ВК” розповідав, що петиція в підтримку Солом’янського ландшафтного парку швидко зібрала необхідні голоси. 

Великий Київ у Google News

підписатися