Анонсоване Зеленським опитування збурило суспільство. В ОП заспокоюють

14:27 13.10

Низка партій і організацій висловила обурення після анонсування президентом України Володимиром Зеленським опитування у день місцевих виборів 25 жовтня. У відповідь на таку реакцію у Офісі президента роз’яснили своє бачення цього процесу.

Анонсоване Зеленським опитування збурило суспільство. В ОП заспокоюють

Зокрема, Комітет виборців України висловив занепокоєння ініціативою Зеленського щодо проведення всенародного опитування в день голосування на чергових місцевих виборах 25 жовтня.

У КВУ звертають увагу, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом України.

Крім того, у комітеті кажуть, що є незрозумілим, які саме юридичні механізми можуть бути використані для проведення таких опитувань: хто проводитиме опитування, як визначатимуться питання, як відбуватиметься процедура голосування, опитування проводитиметься в приміщеннях виборчих дільниць чи за їх межами, які юридичні наслідки матимуть результати опитування.

Водночас в Офісі президента зазначають, що “загальнонаціональне опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися про те, що справді важливо для нашого суспільства” – тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників.

Саме так працює істинна демократія”, – вважають в ОП.

загрузка...

Наголошується, що опитування, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, як це визначено для референдуму Конституцією, не матиме прямих юридичних наслідків.

Читайте також: Держдача – “просто готель”. Зеленський шукає нове “сімейне гніздечко”

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до громадян, в якому закликав всіх прийти на виборчі дільниці 25 жовтня та віддати голос за того чи іншого кандидата. А також анонсував опитування.

Як повідомлялось, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня за новою системою. Київська міська виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на вибори депутатів Київради та міського голови столиці. Також ЦВК опублікувала відеороз’яснення, як правильно заповнювати виборчий бюлетень.

Нагадаємо, на виборчих дільницях вперше розмістять плакати з QR-кодом для людей з порушенням зору і слуху. Люди без масок та з ознаками ГРВІ голосуватимуть за окремим сценарієм.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...