Адвокати вимагають призначити судове засідання по “справі Порошенка” на 17 січня

Автор: Володимир Хлєбников
17:57 12.01

Адвокати п’ятого президента Петра Порошенка вимагають від правоохоронної системи повернутися у правове поле й призначити судове засідання на 17 січня. В цей день Порошенко повернеться до України з закордонного відрядження.

Адвокати вимагають призначити судове засідання по “справі Порошенка” на 17 січня

Про це під час брифінгу 12 січня завили Ілля Новіков та Ігор Головань. Вони наголосили, що жодних законних підстав для затримання лідера “Європейської Солідарності” немає.

“Всім відомо, що Петро Порошенко прибуває в Україну 17-го о 9 ранку. І ми знаємо – цю інформацію чомусь приховує Офіс Генерального прокурора, чомусь приховує Печерський суд – що існує ухвала про затримання Петра Порошенка з метою його доставки до суду, існує клопотання Офісу Генерального прокурора про застосування до Петра Порошенка запобіжного заходу”, – сказав Ігор Головань, якого цитує пресслужба “ЄС”.

Він повідомив, що захист п’ятого президента звернувся до Печерського суду з офіційним клопотанням. Воно стосується того, що “народного депутата про розгляд подібних клопотань має бути завчасно повідомлено”.

“Ми вимагаємо від Печерського суду призначити судове засідання на 17 січня 2022 року для того, щоб забезпечити можливість Петру Порошенку по прибуттю в Україну прибути до суду і взяти участь у судовому засіданні”, – зазначив Головань.

Читайте також: Порошенко порадив Зеленському не витрачати бюджетні кошти на незаконне стеження

“Також ми наголошуємо, що жодних підстав для примусової доставки Петра Порошенка до суду або його затримання відповідно до закону не існує. Тому що він знаходився у подорожі за межами України, і одразу по прибуттю в Україну він не тільки готовий, але й вимагає від слідчого судді призначити судове засідання і надати йому можливість у цьому судовому засіданні взяти участь”, – наголосив адвокат.

Ілля Новіков також нагадав, що після скасування депутатської недоторканості у народного депутата відповідно до закону залишається гарантія захисту – це його безпосередня участь в судовому засіданні. “Це норма, яка захищає не депутата, вона захищає суспільство від того, щоб діюча влада не здійснювала політичних репресій щодо опозиції шляхом кримінального провадження”, – зазначив Новіков.

“Наразі вже оголошено, що о 9 ранку 17 січня Порошенко повертається до Жулян. Ми знаємо, що багато людей має намір його зустрічати”, – підкреслив Новіков.

Читайте також: Знову буде з нами! Невідомий репер з Київщини “підірвав” мережу треком про повернення Порошенка

Він також зазначив, що за ті процесуальні порушення, на які Офіс президента змусив піти прокурорів, слідчих та суддів, обов’язково настане відповідальність.

“Але поки що існує можливість в наших процесуальних опонентів уникнути подальшого свавілля, принаймні не переходити певну межу. Порошенко повертається добровільно, він не в розшуку, Україна не пробує його оголосити на екстрадицію тощо”, – констатував Новіков.

“Ми знаємо, що ви нахабні, свавільні, ви, напевне, в клопотанні про обрання запобіжного заходу напишете, що Порошенко, якщо суд не помістить його під варту, обов’язково втече за кордон. Знаючи прекрасно, що він повертається звідти, щоб відкрито з вами спілкуватися в суді й захищатися. Ви все одно так напишете, але принаймні якщо ви призначите це засідання на 17 січня, ту дату, коли Порошенко повертається, в суспільства не буде підстав вважати, що це шоу «Порошенко в кайданах», яке ви вже плануєте в Жулянах. Принаймні не буде цього ганебного шоу. А буде щось на зразок цивілізованої дискусії у судовій залі. Ми сподіваємось, що ви нас почуєте, бо якщо ні, наслідки будуть значно гіршими”, – застеріг представників влади Ілля Новіков.

Читайте також: Суддя, яка заарештувала активи Порошенка, потрапила до бази “Миротворця”

Як писав “ВК”, 20 грудня 2021 року п’ятому президенту України, народному депутату, лідеру партії “Європейська Солідарність” Петру Порошенку було оголошено підозру у державній зраді. Адвокат Порошенка Ілля Новіков зауважив, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова добре розуміє рівень фальсифікації цієї підозри й саме тому вона вирішила піти у відпустку, щоб не підписувати документ.

Наразі Порошенко знаходиться за кордоном і проводить ділові зустрічі з європейськими партнерами. 6 січня він повідомив, що 17 січня повернеться в Україну та зустрінеться з генпрокуроркою Венедіктовою.

Великий Київ у Google News

підписатися