250 добровольців, питна вода та шкарпетки. Як допомагали гасити Чорнобиль

12:04 17.04.2020

Волонтери передали рятувальникам у Чорнобильській зоні близько трьох тонн питної води, їжу, 15 оприскувачів для гасіння осередків тління та багато чого іншого. Розповідаємо як допомагали гасити Чорнобиль.

250 добровольців, питна вода та шкарпетки. Як допомагали гасити Чорнобиль
Світлодіодне освітлення

Про допомогу волонетрів у боротьбі з вогнем пише Громадське. Штаб, куди звозять закуплені продукти та обладнання, знаходиться на пункті «Дитятки» при в’їзді в зону відчуження.

«Вода, їжа, першочергові речі, шкарпетки, креми, бо руки тріскаються від температури. Також возимо адресну допомогу, бо інколи люди передають щось і просять, щоб це дісталося конкретним якимось підрозділам», — говорить голова Громадської Ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження Олександр Сирота.

Однак, допомагали волонтери не тільки грошима й продуктами, а і власними руками. Окрім пожежників, із вогнем боролися ще близько 250 добровольців. За 10 днів стихія знищила чимало — вигоріли закинуті дитячі табори і деякі безлюдні села.

 «Згоріли Лелів, Іловниця, постраждав табір «Казковий», який був першою базою ліквідаторів. Хоч корпуси і не згоріли, але вогонь торкнувся важливої, як на мене, зони цього табору — місця для зустрічі із батьками, там були такі дуже прикольні, казкові альтанки. Табір «Смарагдовий» також постраждав. Дуга “Чорнобиль-2”, як мені здалося, не постраждала, хоча рятувальники говорили, що якась таки низова пожежа там була», – каже Сирота.

Гасили пожежу рятувальники позмінно — чітко визначену кількість годин, аби не нашкодила радіація, говорить керівник волонтерського рятувального загону Максим Вірич. Крім того, за його словами, усі вони проходили процедуру перевірки на рівень радіації.

До слова, норму рівень радіації не перевищував і в повітрі за межами зони відчуження. Проте під час наймасштабніших пожеж МОЗ все ж радило людям із хронічними захворювання не виходити на вулицю вранці, коли концентрація шкідливих речовин в повітрі могла бути найвищою.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, пожежа у Чорнобилі вирувала 10 днів, відкритий вогонь вдалось загасить два дні тому. За цей час вогонь знищив тисячі гектарів дерев – тварини шукають їжу, від пожежі врятували двох білченят. Раніше пожежник зняв, як його команда проривалась на авто через вогонь, а  “Великий Київ” опублікував жахливі фото та відео пожежі в Чорнобильскій зоні, де знищені будинки, і кадри палаючого Чорнобиля з висоти пташиного польоту.

Також ми зібрали чорнобильські пожежі в цитатах та цифрах – найголовніше (відео).

Великий Київ у Google News

підписатися