Зимовий локдаун: з кіосків можна торгувати цигарками, кавою та батарейками

12:20 09.01

Міністерство охорони здоров’я пояснило, що під час посилених карантинних обмежень діяльність побутових магазинів забороняється, але з кіосків все ще можна торгувати кавою, цигарками та батарейками.

Зимовий локдаун: з кіосків можна торгувати цигарками, кавою та батарейками

Про це інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Забороняється діяльність побутових магазинів… Інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним”, – йдеться у повідомленні.

Втім, продаж інших груп товарів дозволяється лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Як наголосив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусом.

Але, за його словами, під час будь-яких карантинних обмежень існує низка життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені наперед, а отже не можуть бути обмеженими.

До попередніх карантинних обмежень, які застосовував уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялись до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялись. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду тощо”, — зазначив Ляшко.

Головний державний санітарний лікар наголосив, що все це не є предметами першої необхідності, але їх наявність у супермаркетах призводила до того, що люди їхали до цього магазину виключно за іграшкою, одягом, взуттям, посудом тощо, а не за харчовим продуктом.

Через це збільшувалася мобільність та порушувався принцип карантинних обмежень. До того ж це було порушенням конкурентних умов між різними формами торгівлі, і страждали саме спеціалізовані магазини”, — підкреслив Ляшко.

Водночас міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що карантинні заходи в частині торгівлі обмежують приймання відвідувачів на торговельних площах, тоді як, наприклад, у кіосках приймання відвідувачів не передбачається.

Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками”, — зазначив Степанов.

Очільник МОЗ пояснив, що таке рішення ухвалювалося у зв’язку з тим, що ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні.

А відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на думку міністра, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.

З іншого боку, продаж тютюнових виробів в супермаркетах не підпадають під заборону. Це пов’язано в першу чергу з тим, що торгівля тютюновими виробами відсутня серед кодів КВЕД, які визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час карантину зимових канікул.

Нагадаємо, що посилення карантину стартувало 8 січня та діятиме до 24 січня. У цей час низку товарів навіть у супермаркетах можна буде придбати лише на адресну доставку. Згодом з переліку заборонених товарів виключили побутову хімію і пресу – їх дозволили продавати у магазинах.

Читайте також: Зимовий локдаун розпочнеться вчасно і буде менш жорстким, ніж весняний – Зеленський

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...