Зимовий локдаун розпочнеться вчасно і буде менш жорстким, ніж весняний – Зеленський

21:07 07.01

Зимовий локдаун переноситись не буде і почне діяти за планом, 8 січня, але буде пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний.

Зимовий локдаун розпочнеться вчасно і буде менш жорстким, ніж весняний – Зеленський

Як повідомляє Офіс президента, про це йшла мова на селекторній нараді з урядовцями, керівниками силових відомств, яку провів глава держави Володимир Зеленський перед впровадженням в Україні загальнонаціонального посиленого карантину.

На нараді обговорили, які саме кроки здійснюватиме уряд, які обмеження і в який час діятимуть у країні.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що вже третій день поспіль спостерігається тенденція до зростання кількості хворих.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що світовий досвід показує: у країнах, де не діяв жорсткий карантин під час різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих упродовж 14 днів, оскільки на свята населення активно переміщується. Він додав, що епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду коронавірусу в Україні до семи-восьми днів і “молодшання” хвороби.

Очільник МОЗ також нагадав про сезонне зростання кількості хворих на грип узимку.

Впроваджуючи відзавтра більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як на коронавірус, так і на звичайний сезонний грип. Таким чином зменшимо й навантаження на лікарні, адже одні й ті самі заклади лікують хворих на кожну з цих недуг”, – зауважив він.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що працюватиме громадський транспорт, стратегічні підприємства, дитячі садочки.

Люди, які працюють у стратегічній інфраструктурі, повинні мати місце, де залишати дітей. Водночас діток у садочках значно менше, ніж у інших закладах освіти. Відсоток малечі, що хворіє, становить 1,6%, тому садочки, скоріше, вирішують проблему, а не створюють її. І до цього прагне світова практика”, – сказав він.

Президенту доповіли, що працюватиме інфраструктура, яка має критичне значення, магазини, що продають продукти харчування, засоби гігієни та побутову хімію. І хоч розважальна інфраструктура та святкові ярмарки будуть закриті, кафе та ресторани працюватимуть на винос. МАФи й кіоски, які розташовані на відстані та не створюватимуть скупчення людей, теж зможуть надавати свої послуги.

Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний у порівнянні з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах. Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ”, – сказав Зеленський.

Більш докладно про обмеження розповіли на урядовому порталі.

Відповідно до постанови від 9 грудня, з 8 до 24 січня 2021 року забороняється:

 • робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослинна торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;
 • робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів:
 • відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

Дозволяється з 8 по 24 січня:

 • торгівля пальним;
 • надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей;
 • діяльність операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики;
 • робота автозаправних комплексів (без зон харчування),
 • технічне обслуговування та ремонту транспортних засобів,
 • робота перукарень та салонів краси за попереднім записом.
 • пасажирські перевезення у громадському транспорті.

Читайте також: Які обмеження діятимуть у Києві під час локдауну 8-24 січня

Нагадаємо, з 8 до 24 січня планують ввести посилений “карантин зимових канікул” – які обмеження діятимуть.  У цей час низку товарів навіть у супермаркетах можна буде придбати лише на адресну доставку. Згодом з переліку заборонених товарів виключили побутову хімію і пресу – їх дозволили продавати у магазинах.

Як повідомлялося, Кабмін продовжив карантин, який зараз діє в Україні з обмеженнями “помаранчевої” зони, до 28 лютого. Крім того, з 19 грудня почали діяти нові карантинні обмеження.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...