Локдаун 8-24 січня: у супермаркетах заборонять продавати низку товарів

15:50 04.01

Під час локдауну 8-24 січня в супермаркетах України буде заборонено продавати низку товарів повсякденного попиту, їх можна буде замовити лише з адресною доставкою.

Локдаун 8-24 січня: у супермаркетах заборонять продавати низку товарів

Про це повідомляє Американська торгова палата в Україні з посиланням на постанову Кабінету міністрів №1236 від 9 грудня.

Як зазначається, заборона не стосуватиметься продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. 

У Палаті звертають увагу на те, з 8 січня не лише в спеціалізованих магазинах, а навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання.

Тобто, згідно з рішенням уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі.

На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах”, – говориться у повідомленні.

У Палаті кажуть, що у грудні неодноразово зверталися до Кабміну з проханням переглянути текст постанови №1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Пропонована бізнес-спільнотою редакція дозволяє роботу суб’єктів господарювання, які продають товари на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутової хімії, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів”, – додали у Палаті.

Однак станом на сьогодні питання все ще не вирішене.

У бізнес-спільноті зауважують, обмеження асортименту торгівельних закладів є нелогічним, тому що вони є цілісною торговельною одиницею, до того ж єдиною, що здатна задовольнити базові потреби населення в умовах карантину і забезпечити рівний доступ до всіх товарів.

Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів”, – підсумували фахівці.

Читайте також: Суттєве зменшення нових випадків COVID-19: чи відмінять локдаун в січні

Нагадаємо, що з 8 до 24 січня в Україні вводиться посилений “карантин зимових канікул”

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...