З’явилися фото відновленої мозаїки на центральному автовокзалі

Автор: Марія Супрун
16:33 17.06

В мережі з’явилися світлини відновленої модерністської мозаїки на центральному автовокзалі столиці.

З’явилися фото відновленої мозаїки на центральному автовокзалі

Фото оприлюднили на Facebook-сторінці Фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. Нещодавно мозаїку вимили від бруду та пилу після реконструкції.

“Тепер на кожному фрагменті мозаїки відбиваються промені світла, підкреслюючи їх красу. Впевнені, що незабаром ви переконаєтесь в цьому самі, а поки — пропонуємо переглянути невеличкий фотозвіт”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Центральний автовокзал Києва було збудовано у 1957-1961 роках за проєктом архітекторів Авраама Мілецького, І. Н. Мельника й Едуарда Більського. Рибачук і Мельніченко займалися дизайном інтер’єру, декоративно-монументальними роботами та ескізами панно.

У березні пакет акцій «Київпассервісу» продали компанії «Бастіон-Груп» за 230 мільйонів гривень. У власності підприємства перебуває шість автовокзалів Києва та 18 станцій в області. Новий власник заявив про наміри модернізувати будівлю Центрального автовокзалу на Деміївській площі, але всередині знаходились мозаїчні панно художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. Згодом їхньому фонду збереження культурної спадщини вдалося досягти компромісу з питання збереження мозаїк.

Наразі, в рамках реконструкції Центральний автовокзал планують облаштувати комфортною зоною очікування та сучасними фудкортами, а також медичним кабінетом для допомоги пасажирам.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...