На центральному автовокзалі збережуть радянську мозаїку під час реконструкції

17:30 30.09.2020

Нещодавно новий власник підприємства «Київпассервіс» і автостанцій Києва заявив про наміри модернізувати будівлю Центрального автовокзалу на Деміївській площі. Але всередині знаходяться мозаїчні панно художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. Наразі їхньому фонду збереження культурної спадщини вдалося досягти компромісу з питання збереження мозаїк.

На центральному автовокзалі збережуть радянську мозаїку під час реконструкції

Архітектурне бюро MCube, яке відповідає за проєкт модернізації автовокзалу, інтегрує авторські мозаїки в оновлений простір будівлі, пише Хмарочос.

Плануємо відфотографувати мозаїки і розмістити їх у дизайн-проєкті, для презентації Фонду, автору та інвесторам. Першочерговий задум був інший, але після того, як дізналися історію мозаїк та їх авторів – стало зрозуміло, що мозаїки потрібно зберегти та інтегрувати в той інтер’єр, який буде”, – повідомив представник MCube Іван Маргітич.

Нагадаємо, Центральний автовокзал Києва було збудовано у 1957-1961 роках за проєктом архітекторів Авраама Мілецького, І. Н. Мельника й Едуарда Більського. Рибачук і Мельніченко займалися дизайном інтер’єру, декоративно-монументальними роботи та ескізами панно.

  

У березні пакет акцій «Київпассервісу» продали компанії «Бастіон-Груп» за 230 мільйонів гривень. У власності підприємства перебуває шість автовокзалів Києва та 18 станцій в області.

Наразі, в рамках реконструкції Центральний автовокзал планують облаштувати комфортною зоною очікування та сучасними фудкортами, а також медичним кабінетом для допомоги пасажирам.

Великий Київ у Google News

підписатися