“Зрада” в шкільному підручнику. Що каже Міносвіти

10:42 12.12.2020

Українські медіа заполонили фотографії підручника “Захист Вітчизни” для 10-х класів, де українських військовослужбовців зобразили світлиною російських солдатів.

“Зрада” в шкільному підручнику. Що каже Міносвіти

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Так, на ілюстрації до статті про ЗСУ (стр. 114, ілюстрація 24.9) зображені військовослужбовці в екіпіровці “Ратник” російського виробництва та зі зброєю, що також виготовляють у РФ.

Зазначається, що цей підручник пройшов конкурсний відбір та був надрукований накладом 157 944 примірники у 2018 році. 

За роз’ясненням зі вказаного питання МОН звернулося до колективу авторів підручника. Їх позиція наступна:

Зазначена світлина використана, щоб проілюструвати зразки сучасного армійського екіпірування (літня маскувальна форма, шолом балістичний, окуляри-маска захисна, бронежилет тощо). Розглядувана світлина не містить жодних розпізнавальних знаків жодної армії світу. Тому автори вважали за доцільне використати цю світлину, щоб продемонструвати напрями розвитку екіпірування бійців ЗСУ”, – кажуть автори. 

За їх словами, до грудня 2020 року ніяких нарікань щодо ілюстрації до них не надходило. 

Міністерство освіти і науки України вважає, що ситуація потребує детального аналізу та експертизи. Інституту модернізації змісту освіти доручено звернутися до експертів із збройного забезпечення ЗСУ, аби отримати кваліфіковану й неупереджену експертну оцінку щодо зазначених екіпірування та зброї.

Крім того, Міносвіти визнає кризу якості шкільних посібників та вважає це наслідком непрофесіоналізму або халатності окремих ексчиновників.

За попередні шість років, на жаль, якість підготовки шкільної навчальної літератури, що друкується державним коштом, була значно знижена. У підручниках були допущені помилки, неточності, міститься недоречна інформація тощо”, – йдеться у повідомленні. 

З метою подолання цієї кризи МОН збирається кардинально змінити механізму відбору підручників, які друкуватимуться за державні кошти.

Нагадаємо, що співаки Монатік та Дорофеєва опинилися у підручнику за 2 клас поряд з Тарасом Шевченко та Лесею Українкою.

Читайте також: Зради немає? У Міносвіти відреагували на помилки про Київ у шкільному підручнику

 

Великий Київ у Google News

підписатися