Знищення гнізд ластівок у Гідропарку – комунальники кажуть, що чекають пташенят

20:25 12.06.2020

Днями Київський еколого-культурний центр звинуватив КП “Плесо” у знищенні колонії берегових ластівок у Гідропарку. Водночас, у комунальному підприємстві зазначили, що наразі техніка та ремонтники на майданчику не працюють, комунальники чекають, поки ластівки виведуть пташенят та полишать свої гнізда. 

Знищення гнізд ластівок у Гідропарку – комунальники кажуть, що чекають пташенят

За словами керівника Центру Володимира Борейко, на острові Долобецькій проводять роботи в сезон тиші і без попереднього екологічного обстеження території.

Як пояснили у КП “Плесо”, на південній частині острова Долобецький, вздовж р. Десенка та Венеціанської протоки триває капітальний ремонт елементів благоустрою пляжу “Молодіжний” (Друга черга). 

В квітні цього року з метою вирівнювання берегової лінії робітники вирили траншею вздовж берега. Внаслідок цих робіт над водою утворились великі валуни пухкого піску. Саме їх і використали ластівки, які прилетіли до берегів Дніпра на початку травня, аби створити собі гнізда.

Коли робітники помітили гнізда, роботи були призупинені. Наразі техніка та ремонтники на майданчику не працюють.

“Ми чекаємо, поки птахи виведуть пташенят та полишать свої гнізда. За ствердженням орнітологів це буде через тиждень-два. Після того, як ластівки залишать свої гнізда, ми продовжимо роботи”, – йдеться в поясненні.

Також в “Плесо” додали, що відповідно до законодавчих норм виконання ремонтних робіт не передбачає проведення екологічної експертизи. А техніка, що працювала на березі, за оцінками спеціалістів, не порушувала допустимий рівень шуму. 

Нагадаємо, оновлений київський зоопарк відчинив двері – що змінилось (ФОТО, ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися