Знищена “Мрія”: В Укроборонпромі не знали про напад РФ, а секретар РНБО каже, що всі все знали

Автор: Ольга Даниленко
12:39 20.05

В ДК “Укроборонпром” не знали про повномасштабне вторгнення РФ в Україну, тому й не врятували літак АН-225 “Мрія”. Втім, секретар РНБО Олексій Данілов раніше наголошував, що влада знала про підготовку війни РФ, очікували на російські війська 22 лютого.

Знищена “Мрія”: В Укроборонпромі не знали про напад РФ, а секретар РНБО каже, що всі все знали

За його словами, українців не попередили, адже це неприпустимо з точки зору державного управління.

Зокрема, 23 лютого, менше ніж за добу до вторгнення РФ в Україну, генеральний директор Державного концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв розіслав листа своїм підлеглим, в тому числі керівництву ДП “Антонов”. У листі він просив не тривожитися й не панікувати, що у разі війни він попередить й надасть інструкції.

Ми продовжуємо жити й працювати спокійно та впевнено, без паніки виконуючи свою роботу, бо реальних підстав для неї наразі не має. А коли і якщо вони виникнуть, я обіцяю повідомити про це відверто. Як і про те, що нам з вами слід буде робити далі… Залякування з боку Росії… Ми з вами на це не маємо права реагувати. Бо саме ми з вами і є державним оборонним-промисловим комплексом”, – написав Гусєв у зверненні до працівників, який опублікував журналіст ТК “Еспресо” Єгор Чечеринда.

Читайте також: Заяви Данілова є передумовою для позовів проти України всіх, хто втратив близьких і майно через звірства росіян – Цибулько

Також у листі Гусєв повідомив працівникам, що перебуває на постійному зв‘язку з Міністерством оборони, МВС та Генштабом.

“Президент – зберігає спокій і працює. Уряд – зберігає спокій і працює. Укроборонпром – зберігає спокій і працює. Кожен із нас”, – резюмував у листі Гусєв.

За кілька годин найбільший у світі літак був знищений артилерійськими обстрілами військових РФ.

Як відомо, екіпаж “Мрії” готові були вилетіти з Гостомелю на запасний аеродром, орендований на п‘ять років спеціально для “Мрії” у Німеччині (Лейпциг), але наказ на зліт так і не був відданий. 24 лютого, під час повітряної атаки військ РФ на аеропорт Гостомель під Києвом був знищений один з найбільших і найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 “Мрія”.

Великий Київ у Google News

підписатися