Влада знала про підготовку російського вторгнення, однак сказати українцям не могла – Данілов

Автор: Ольга Даниленко
11:30 15.04

Влада знала про підготовку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, але очікувала на російські війська 22, а не 24 лютого та не з території Білорусі. Заздалегідь сказати українцям про вторгнення влада не могла, адже це неприпустимо з точки зору державного управління.

Влада знала про підготовку російського вторгнення, однак сказати українцям не могла – Данілов

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

Він також наголосив, що потрібно окремо розглядати те, що казав президент України Володимир Зеленський щодо вторгнення РФ, та він як голова РНБО.

Ми були свідомі того, що буде відбуватися на території нашої країни. Більше того, дата нападу була не 24 лютого, а 22-го. Вони 22 лютого мали напасти на нашу країну в тому форматі, який є зараз. Єдине, чого ми не очікували, – це те, що буде задіяна територія Білорусі. Дискусії були про це, але у підсумку ми вважали, що це буде по-іншому. Але сталося як сталося”, – розповів Данілов в інтерв’ю BBC Україна.

На його думку, не можна звинувачувати владу у навмисному приховуванні від населення інформації про повномасштабне вторгнення армії РФ.

Звинувачувати нас, що ми не готувалися, – абсолютно некоректно. Ми не могли вийти й публічно сказати населенню: “Друзі, 22 лютого починається війна”. Це неприпустимі речі з точки зору державного управління. Але ми готувалися”, – наголосив Данілов.

Він додав, що той, хто каже, що влада не готувалася, той просто не розуміє, в який спосіб все це відбувається. Свідченням того, що влада готувалася, є заздалегідь заготовлені усі нормативно-правові документи, які потрібно було ухвалити.

Українська влада відповідальна за все. Але я хочу, щоб ми з вами мали розуміння, що до всього підготуватися ви не можете. Уявляєте, ми людям кажемо: виїжджайте, покидайте свої домівки. Люди, навіть якщо йде війна, попри руйнування, не покидають свої домівки. Зараз ми можемо багато прикладів наводити, але це війна”, – пояснив Данілов.

Читайте також: Навмисне приховування влади про напад РФ – питання, яке потребує дослідження, але пізніше – Ємець

Нагадаємо, президент США Байден неодноразово наголошував на нарощуванні військ РФ на кордонах з Україною для повномасштабного вторгнення.

Разом з тим 19 січня 2022 року президент Зеленський у своєму зверненні порадив українцям думати не про нову можливу військову агресію РФ, а про свята, будівництво нових доріг, шашлики, ЗНО. 28 січня Зеленський на пресконференції з іноземними журналістами попросив не нагнітати інформацію щодо можливого вторгнення російських військ, аби не шкодити українській економіці.

24 січня Олексій Данілов після засідання РНБО попросив українців зменшити градус напруги, не панікувати, а журналістів закликав не поширювати хибну інформацію.

На початку лютого представники посольств почали переїжджати з Києва до інших міст України. 11 лютого Байден закликав виїхати з України усіх американців. Останніми 21 лютого українську столицю покинув персонал посольства Ізраїлю, переїхавши до Львова.

Рано вранці 24 лютого окупаційні війська  атакували кордон України з боку РФ, Білорусі та Криму.

Як повідомляв “ВК”, станом на початок квітня у Київської області зафіксували 1200 воєнних злочинів військових РФ: масові вбивства, зґвалтування та катування мирних мешканців.

Великий Київ у Google News

підписатися