Зниклого білоруського активіста знайшли повішеним в парку Києва

Автор: Марія Супрун
09:14 03.08

Громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник вчора у Києві, знайшли повішеним сьогодні в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання. Мобільний телефон і особисті речі Віталія вилучені з місця події.

Зниклого білоруського активіста знайшли повішеним в парку Києва

Як розповіли у поліції, розпочато кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), будуть перевірятися всі версії, в тому числі версія вбивства, замаскована під суїцид.

“Повна картина подій буде встановлена після допиту свідків, аналізу відеозаписів з камер системи «Безпечне місто», проведення експертиз і слідчих експериментів”, – зазначають в поліції.

Поліція Києва також звернулася до всіх, хто знав Шишова, з проханням надати інформацію про останні тижні його життя, його психоемоційний стан, можливі погрози тощо.

Водночас, у ГО “Білоруський дім в Україні” заявляють, що це спланована чекістами операція по ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса.

“За Віталіком велося стеження. Про факти були відповідні повідомлення поліції. Також нас неодноразово попереджали як місцеві джерела, так і свої люди про всілякі провокації аж до викрадення та ліквідації. Віталій стоїчно і з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так можливо БДУ вийде з інфовакуума”, – йдеться у повідомленні організації.

Переїхати в Україну Віталій був змушений восени 2020 року, після виходу на гомельські протести в серпні і подальшого активного протистояння узурпаторам влади в Білорусі.

Нагадаємо, вчора вранці лідер Білоруського дому Віталій Шишов вийшов, ймовірно, на щоденну пробіжку й не повернувся.

Великий Київ у Google News

підписатися