Знести все: йде активний демонтаж будинку Осипа Родіна на Гончара (ФОТО)

18:46 06.10.2021

Як відомо, будинок Осипа Родіна, збудований у 1882 році архітектором Ніколаєвим, є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Знести все: йде активний демонтаж будинку Осипа Родіна на Гончара (ФОТО)
Фото та допис  оприлюднив журналіст, активіст ГО “Мапа реновації” Дмитро Перов.
 
За словами активіста,  будівельники обіцяють встигнути до сесії Київради, на якій заплановано передати земельну ділянку під будинком для будівництва ЖК “Franklin”.
Перов нагадує, що  7 жовтня відбудеться сесія Київської міської ради, на якій за його словами під нову забудову заплановано передати історичні будинки на вул. Студентській, 10 та Гончара, 71. Перов зауважує, що  будівництво обох об’єктів пов’язують з компанією SAGA Development.
 
Як відомо, у серпні цього року Шостий апеляційний адміністративний  суд ухвалив рішення на користь забудовника та підтвердив позбавлення будинку Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Вчора, 5 жовтня, активісти повідомили, що  Верховний Суд розглядатиме касацію на це рішення.
 
Зазначимо,  позбавлення статусу почалося з рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).  Базуючись на експертному висновку благодійної організації «УТОПІК» суд ухвалив рішення, щодо нецінності будинку Родіна.
 
У вересні минулого року Департамент охорони культурної спадщини надав будинку Родіна статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини.
 

Великий Київ у Google News

підписатися