Садибу Родіна позбавили статусу пам’ятки культури, там відновилися будівельні роботи

Автор: Любава Лисичкіна
23:20 06.08

4 серпня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь забудовника та підтвердив позбавлення будинку Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Садибу Родіна позбавили статусу пам’ятки культури, там відновилися будівельні роботи
Про це повідомили активісти з “Мапи реновацій”.
 
Як відомо, позбавлення статусу почалося з рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).  Базуючись на експертному висновку благодійної організації «УТОПІК» суд ухвалив рішення, щодо нецінності будинку Родіна.
 
Шостий апеляційний суд, до якого перейшла справа, підтвердив рішення щодо позбавлення статусу. За словами активістів, все це  попри наявні у справі докази про відсутність повноважень БО «УТОПІК» на надання подібних висновків, а також ґрунтовного експертного висновку про цінність будівлі, який долучила до справи ГО «Мапа Реновації».
 
Активісти стверджують, що вже наступного дня після програшу в суді на фасаді будівлі почалися демонтажні роботи: робітники знімають шар цементної штукатурки (збережений донині цегляний декор виглядає вражаюче). Важкої техніки на будівельному майданчику поки не було, проте сьогодні місцеві жителі повідомляють про звук демонтажних робіт, що лунає зсередини будівлі.
 
“Наразі будинок Осипа Родіна отримав статус пам’ятки місцевого значення. Отже, будь-які будівельні роботи мають бути погоджені з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та Міністерством культури та інформаційної політики України.  Про наявність охоронного статусу повідомив представник Офісу Генерального прокурора на останньому судовому засіданні”, – зауважили захисники.
 
Нагадаємо, у вересні минулого року Департамент охорони культурної спадщини надав будинку Родіна статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини.
 

Великий Київ у Google News

підписатися