Про це повідомляє пресслужба поліції.
Як зазначається, вчора ввечері, коли до поліції Києва надійшло повідомлення про те, що на вулиці Олександра Кониського невідомі особи за допомогою важкої будівельної техніки знесли 130-річний будинок, на місце прибула слідчо-оперативна група.
Поліцейські встановили місцезнаходження техніки та вилучили її, вирішується питання щодо її арешту.
За вказаним фактом слідчі Шевченківського управління поліції розслідують кримінальне провадження, розпочате за ч. 2 ст. 298 Кримінального кодексу України. Всі обставини події встановлюються.
Довідково. Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради. У травні 2024 Київрада підтримала петицію про збереження садиби. Мер столиці Віталій Кличко підтримав занесення будинку до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, проте наголосив, що це питання потрібно розглянути детальніше.
Нагадаємо, у КМДА назвали знесення будинку цинічним і зухвалим самоуправством.
Як повідомляв “ВК”, боротьба за збереження будинку на Тургенєвській, 22 тривала кілька років. Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок намагались знищить “накатаною” схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства “Київблагоустрій” демонтували будівельний паркан навколо історичного будинку.
У серпні 2022 року Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби Маліна знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК “Тургенєв”.
У квітні 2024 року ТОВ “Тургенєв Білд”, яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.
Крім того, “ВК” писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію – Інститут нацпам’яті. За висновками експертів, назва комплексу на честь російського письменника та поета Івана Тургенєва і справді суперечить закону про деколонізацію.