«Знесення садиби Зеленських – цинічна провокація»: Кличко відповів активістам, що приходять під мерію

Автор: Вікторія Мілюта
17:02 21.07

Мер Києва Віталій Кличко назвав цинічною провокацією несанкціоноване знесення садиби Зеленських в історичному центрі міста. Особливо за кілька днів після того, як до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА надійшов пакет доопрацьованої документації щодо присвоєння цій будівлі статусу пам’ятки.

«Знесення садиби Зеленських – цинічна провокація»: Кличко відповів активістам, що приходять під мерію

Про це він заявив у своєму Telegram.

«Активісти приходять під будівлю мерії. Мовляв, «Кличко зніс памʼятку». Але чому обурені демонстранти не йдуть і не ставлять питань парламенту, який вже понад 5 років так і не ухвалив поданий містом законопроект, щоб столиця мала важелі впливу на недобросовісних власників старовинних будівель? Чому не звертаються до уряду, від якого місто вже стільки років вимагає повернути у власність громади будинок Сікорського, який перебуває на балансі Міноборони. Столиця стільки звернень зробила, щоб повернути в місто будівлю, яка руйнується, відреставрувати її та створити музей відомого авіаконструктора. Той же Кабмін заблокував передачу громаді Гостинного двора, який місто разом з активістами повернуло з приватної власності в державну. А памʼятка теж стоїть без реконструкції і руйнується», – наголосив міський голова. 

За його словами, за останні роки місто направило до Мінкульту десятки звернень про те, щоб занести понад півтори тисячі пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А внесені були тільки близько сотні. 

«Окрема теж тема — реагування правоохоронних органів на випадки руйнувань забудовниками старовинних будівель. Коли відбувається в усьому боротьба і часто життєзабезпечення міста доводиться підтримувати не завдяки, а попри все, відбуваються руйнівні процеси. Руйнівні не тільки для будівель», – зауважив Кличко.

Нагадаємо, 130-річний будинок на вулиці Кониського, 22 знесли ввечері 19 липня. У КМДА назвали це цинічним і зухвалим самоуправством, а правоохоронці відкрили кримінальну справу та вилучили будівельну техніку.

Читайте також: У Києві розпочали планову реставрацію брами Садиби Олександра Терещенка

Як повідомляв «ВК», боротьба за збереження цього будинку тривала кілька років. Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок  намагались знищити «накатаною» схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства «Київблагоустрій» демонтували будівельний паркан навколо будівлі.

У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби Маліна знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, «ВК» писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію. Такі висновки зробили в Інституті нацпам’яті.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин