Змішування різних вакцин дає більш інтенсивний захист від COVID-19 – професорка

Автор: Любава Лисичкіна
22:21 12.01

Там, де вводили різні вакцини спостерігалась краща відповідь, тобто був більш високий рівень захисту.

Змішування різних вакцин дає більш інтенсивний захист від COVID-19 – професорка

Про це  заявила у етері Громадського радіо  докторка медичних наук, професорка, голова правління Української академії педіатричних спеціальностей Марина Маменко.

«Можна змішувати різні вакцини у різних сполученнях. Публікації про те, що змішування різних вакцин дає більш інтенсивний захист від COVID-19 з’явились ще на початку минулого року. Там, де вводили різні вакцини спостерігалась краща відповідь, тобто був більш високий рівень захисту», – каже медик.

За її словами, зараз вакцини від COVID-19 найбільш вивчені вакцини.

«Коли аналізуємо яким чином краще вакцинуватись, що було б краще, тобто набуваємо більше досвіду і вже дані, які отримуються дають підстави, щоб змішувати вакцини. Дослідження показують, що якщо одну дозу зробити Astrazeneca, іншу зробити Pfizer, комбінувати різні вакцини, то це буде більш ефективним», – каже докторка медичних наук.

Як відомо, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих від 18 років.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу можна користуватися своїм попереднім сертифікатом.

Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19. Перелік та контакти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Великий Київ у Google News

підписатися