Вакциновані бустерною дозою отримають новий COVID-сертифікат – деталі

Автор: Марія Супрун
15:08 05.01

COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію.

Вакциновані бустерною дозою отримають новий COVID-сертифікат – деталі

Як розповіли в МОЗ, щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку “Дія” не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення.

Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документу — він буде чинним 270 днів.

Крім COVID-сертифікату, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його можна отримати за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів.

Нагадаємо, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років через 6 місяців після другої.

В МОЗ також пояснили різницю між бустерною та додатковою дозами вакцини. Крім того, в Україні змінили змішані схеми вакцинації від COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися