Житловий масив Воскресенка побудували на кістках – рештки померлих знаходили у дворі багатоповерхівки

Автор: Оксана Тупальська
12:53 20.03

Після злив на пагорбі у дворі будинку на Воскресенці постійно знаходили кістки померлих. Це були останки засновників та перших жителів району – бо багатоповерхівки радянська влада побудувала на місці сільського кладовища.

Житловий масив Воскресенка побудували на кістках – рештки померлих знаходили у дворі багатоповерхівки

За байдужої і мовчазної згоди влади під час будівництва житлового масиву Воскресенка було знищено щонайменше два старих сільських кладовища.

Один цвинтар був на території парку поблизу сучасного ТРЦ «Квадрат» (неподалік місця, де тепер набирають питну воду у бюветі). Другий – поруч із сучасною пожежною частиною, де у 1960-х роках виросли багатоповерхівки.

Перед риттям котлованів під фундамент частину могил перепоховали, інші ж – знищили.

«У 1967 році в газетах дали оголошення, що кладовище закривають, і ті, хто хоче, можуть перенести могили родичів деінде. Як правило, переносили на Лісове кладовище. Усі інші могили просто згорнули бульдозером в одну купу. Так виник пагорб у дворі нових будинків», – згадує газета “День”.

Аби увічнити пам’ять засновників Воскресенки за часів незалежної України висували пропозицію встановити хрест на пагорбі з залишками поховань корінних жителів села. А на території району пропонували встановити пам’ятник отаману Остафію Дашкевичу, першому власнику Воскресенки і одному із засновників Війська Запорозького.  Також була ідея присвоїти розташованій на території мікрорайону Академії МВС імені козацького отамана.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от STEPANETS (@stepanets_kir)

Жителі мікрорайону згадують, як в дитинстві спускалися на санях з гірки, розташованої поруч з будинком. Кажуть, що бачили і могильні пам’ятники, що залишилися від кладовища.

«Мої вікна виходять на гірку. Коли була мала, років 13-15, ця гірка була вище. Якщо стояти до будинку №25 спиною то на правій стороні гірки стирчала плита зі зламаного памʼятника. Та сторона гірки була крутіша з трамплінами, і там каталися взимку дорослі, діти) ліва ж частина була для малечі», – розповідає Наталія Салтикова.

Будинок №25 на Бульварі Перова (сучасна назва Воскресенський проспект) у 1980-х, у дворі якого знаходили кістки померлих

Раніше “ВК” розповідав, що на честь засновника Воскресенської слободи в XVI столітті Остафія Дашкевича назвали вулицю у мікрорайоні. За Дашкевича українські козаки були офіційно визнані у східній Європі потужною військовою силою. А всередині українського суспільства козацтво почало сприйматися як окрема військова верства населення.

Великий Київ у Google News

підписатися