Воскресенка отримала назву вулиці свого засновника. Хто такий Дашкевич

Автор: Марія Супрун
16:49 05.11.2021

У Дніпровському районі столиці вчора Київрада перейменувала вулицю Курнатовського. Тепер вона названа на честь Остафія Дашкевича.

Воскресенка отримала назву вулиці свого засновника. Хто такий Дашкевич

Тож Воскресенка отримала назву вулиці свого засновника – політичного та громадського діяча, талановитого військового організатора, ідеолога реєстрової козаччини, першого козацького гетьмана.

Розповідаємо, хто такий Остафій Дашкевич.

Воскресенську слободу ще в XVI столітті заснував один із славетних і шанованих у народі козаків-християн Остафій Дашкевич (1455 — 1535). Він був першим кошовим отаманом Війська Запорізького. Саме йому належала територія, відома як “земля Євтафієва”. Дашкевич подарував її Воскресенській церкві, що розташовувалася на Подолі і також була побудована коштом отамана. Звідси й походить назва Воскресенки – житлового масиву на лівому березі Дніпра.

Остафій Дашкевич став першим, хто побачив у козацтві нову могутню силу українського народу. Він організував козаків у єдине військо, установив однакову для всіх зброю — вогнепальну та шаблю, поділив усіх на полки та  сотні, призначив старшину й підстаршину. Крім того, отаман запровадив у війську жорстку дисципліну.

За Дашкевича українські козаки були офіційно визнані у східній Європі потужною військовою силою. А всередині українського суспільства козацтво почало сприйматися як окрема військова верства населення.

Загалом, Остафій Дашкевич був відомий на всю Східну Європу, а його слава поширювалася і на вотчину під Києвом – як казали, “земля того самого Остафія”.

Нагадаємо, вчора Київрада перейменувала 12 вулиць і провулків (зокрема, Народного ополчення, Кузнєцова, Молодогвардійську та ін.) та встановила назви 2 площам, скверу та вулиці.

На честь декомунізації пари десятків вулиць Києва депутати “Європейської солідарності” заспівали “Батько наш Бандера” та оголосили флешмоб (ВІДЕО).

Також, депутатка Київради Людмила Ковалевська назвала кілька причин, чому декомунізацію у Києві буде продовжено.

Великий Київ у Google News

підписатися