Жінка рулить. У Києві більшає жінок-власниць компаній

Автор: Любава Лисичкіна
20:16 03.03

Жінки опановують нові галузі економіки, де доцільніше реєструвати компанію. Зокрема, це туристичні агентства, юридичні та фінансові послуги.

Жінка рулить. У Києві більшає жінок-власниць компаній Фото: Українська платформа “Жінки в бізнесі»

Про це пише  bbc.com з посиланням на висновки дослідження, проведеного сервісом You Control на основі відкритих даних Держреєстру.

Ідеться про те, що у  Києві, відсоток жінок-власниць компаній станом на 2021 рік становить  26%. І це є досить хороша тенденція, адже  на кінець лютого 2018 року  таких жінок було всього 23%.

“Жінки опановують нові галузі економіки, де доцільніше реєструвати компанію. Це, наприклад, туристичні агентства, юридичні та фінансові послуги”, – пояснює економістка Центру економічної стратегії Ганна Сахно.

Також зазначається, що впродовж останніх чотирьох років поспіль жінки відкривають ФОПи частіше за чоловіків. Від 2010-го жінки відкрили на 25 тисяч ФОПів більше, ніж чоловіки.

На думку експертів, саме ФОП краще відповідають потребам того бізнесу, в якому жінки намагаються себе реалізувати – індустрія краси, виготовлення одягу, прикрас та домашнього декору, послуги з перекладу, SMM-менеджементу,  копірайту, тощо.  У минулому році, зокрема, українські жінки відкрили на 5% більше таких бізнесів, ніж це зробили чоловіки.

Таким чином за останні десять років українські жінки випередили чоловіків у малому бізнесі.

В той же час, як ідеться у дослідженні,  у великому бізнесі   й далі панують чоловіки. За останнє десятиліття чоловіки майже втричі випереджають жінок у відкритті компаній: 320 тисяч проти 129 тисяч. 

До слова,  8 березня у Києві відбудеться марш за права жінок.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...