Зеленський підписав закон про легалізацію медичного каннабісу: коли буде чинний

Автор: Любава Лисичкіна
19:25 15.02

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну щонайменше 2 мільйони 300 тисяч людей потребували медичного канабісу для знеболення симптомів онкологічних захворювань, хвороб Альцгеймера і Паркінсона, а також рідкісних форм епілепсії серед дітей та постравматичного стресового розладу (ПТСР) серед військових.

Зеленський підписав закон про легалізацію медичного каннабісу: коли буде чинний
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Відомство назвало ухвалення цього закону «історичним рішенням» та подякувало депутатам від імені лікарської спільноти.

«Адже медичний канабіс — це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей із розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо. Ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах», — зазначили у МОЗ.

15 лютого закон про легалізацію медичного канабісу опублікували у парламентській газеті “Голос України”. Документ набуде чинності через пів року після оприлюднення.

Що таке медичний канабіс

Лікарі застосовують рослину Cánnabis satíva чи виділені з неї хімічні речовини для полегшення болю пацієнтів або лікування захворювань, пов’язаних з порушенням роботи нервової системи. Рослина конопель містить понад 100 різних психотропних речовин – канабіноїдів, які по-різному впливають на організм людини. У медицині використовуються лише два типи канабіноїдів, дві сполуки – канабідол і дельта-9-тетрагідроканабідол (ТГК).

Як і коли допомагає канабіс

Канабіноїди марихуани за хімічною будовою подібні до природних сполук тіла людини – ендоканабіноїдів, які регулюють апетит, сон, настрій, пам’ять, а також відчуття болю. Марихуана допомагає налагодити роботу ендоканабіноїдної системи людини, поліпшуючи самопочуття і фізичний стан організму.

медичний канабіс можна застосовувати для полегшення самопочуття пацієнтів при таких захворюваннях:

  • Хвороба Альцгеймера;
  • Бічний аміотрофічний склероз (БАС);
  • ВІЛ/СНІД;
  • Рак;
  • Сильний хронічний біль;
  • Нудота;
  • Розсіяний склероз і спазми м’язів;
  • Епілепсія.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко раніше говорив, що легалізація канабісу в першу чергу допоможе тяжкохворим і паліативним пацієнтам менше страждати від болю. Окрім захворювань, згаданих на сайті клініки Мейо, Ляшко назвав депресію, тривожність, посттравматичні стресові розлади військових, а також псоріаз.

Великий Київ у Google News

підписатися