Здорожчання пакетів, нові правила в’їзду в ЄС та ЗНО: що зміниться з 1 лютого

Автор: Марія Супрун
12:02 01.02

З 1 лютого в Україні почнуть діяти мінімальні роздрібні ціни на пакети, а в Європейському Союзі набудуть чинності нові правила в’їзду для іноземців. Також цього місяця стартує реєстрація на ЗНО-2022.

Здорожчання пакетів, нові правила в’їзду в ЄС та ЗНО: що зміниться з 1 лютого

“ВК” розповість про найбільш значущі зміни лютого 2022 року.

Ціни на пластикові пакети

Уряд встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети – рішення Кабміну вступає в дію з 1 лютого 2022 року.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, становитимуть:

  • 2,00 грн — пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн — пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн — пакет з ручками і боковими складками.

Згідно з законом, заборона поки не стосуватиметься надтонких пакетів, що призначені для пакування свіжої риби і м’яса. Як пояснили в Міндовкіллі, для звичайного споживача нічого не зміниться. Нова норма стосується лише товстих пакетів, які завжди були платними, причому, вони і так коштують дорожче за мінімальну встановлену ціну.

Нові правила в’їзду до ЄС

З 1 лютого 2022 року в Європейському Союзі (ЄС) набудуть чинності нові правила в’їзду для іноземців. Дозвіл на відвідування Європи визначатимуть за індивідуальним статусом (станом здоров’я) людини, а не за епідеміологічною ситуацією в країні, звідки подорожує турист. Тепер для в’їзду знадобляться наступні документи:

  • сертифікат про повну вакцинацію однієї зі схвалених в ЄС вакцин (остання доза повинна бути введена не пізніше, ніж 250 днів тому);
  • сертифікат про введення бустерної дози щеплення, якщо з моменту вакцинації пройшло більше 250 днів;
  • негативний результат ПЛР – тесту на коронавірус;
  • для перехворілих – довідка про одужання.

Якщо у туриста немає таких документів, то його можуть зобов’язати скласти тест на коронавірус протягом 24 годин після прибуття в країну. Нагадаємо, що в країнах ЄС визнається електронний сертифікат в застосунку “Дія”.

Підвищення зарплат працівникам системи МВС

Уряду було доручено збільшити зарплати працівникам системи МВС усіх категорій на 10% уже з 1 лютого. Виплати зростуть не тільки для поліцейських, а й для рятувальників, прикордонників, нацгвардійців, працівників міграційної служби.

Реєстрація на ЗНО-2022

З 1 лютого по 9 березня триватиме реєстрація бажаючих для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання проходитиме з 23 травня до 17 червня.

Кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з 5-ти навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 13-ти навчальних предметів.

Ціна на газ та паливо у лютому

Газопостачальні компанії України опублікували тарифи на газ для населення на лютий. Ціни на блакитне паливо коливатимуться від 7,70 до 11,99 грн за кубометр.

Раніше також повідомлялося, що в лютому в Україні може різко подорожчати бензин – до 40 гривень за один літр. Існує ризик зростання вартості автомобільного газу до 25 гривень/літр.

До слова, Київстар також змінить тарифи з 1 лютого.

Тестування оплати банківською карткою в наземному транспорті Києва

В лютому на кількох маршрутах столичного наземного транспорту почнуть тестувати оплату банківською карткою.

Кампанія зі щеплення проти поліомієліту

1 лютого в Україні стартує перший етап Кампанії реагування на спалах поліомеліту – щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) для дітей від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря профілактичних щеплень або не щеплені. 

Великий Київ у Google News

підписатися