Параліч та смерть: стартує кампанія проти небезпечного захворювання

16:59 28.01.2022

Вакцинація – це єдиний спосіб для людини не залишитися паралізованою або навіть не померти через захворювання на поліомієліт. Адже ліків від цієї хвороби у світі не існує.

Параліч та смерть: стартує кампанія проти небезпечного захворювання

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург на брифінгу, присвяченому старту 1 лютого всеукраїнської кампанії з реагування на спалах поліо в країні.

За її словами, поліомієліт – захворювання, яке довгі роки не «піднімало голови» завдяки масовій вакцинації (наявному колективному імунітету), але сьогодні знову повернулося в Україну. Цю хворобу викликають поліовіруси, що дуже швидко поширюються серед людей. Потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та брудну воду.  Група ризику – всі не вакциновані або вакциновані з порушеннями. Поліомієліт невиліковний. Захистити від нього можуть лише вчасно зроблені щеплення.

Для повного захисту вакцинацію від поліо необхідно пройти шість разів за відповідною схемою. Найбільш вразливі до поліомієліту — діти до 6 років. Якщо дитина пропустила щеплення, треба зробити його якнайшвидше. Для цього варто звернутися до сімейного лікаря.

Валентина Гінзбург зауважила, що вакцини, які використовуються в Україні, безпечні, а вакцинація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я проводиться безвідмовно та безоплатно.

Довідково. 1 лютого в Україні стартує перший етап Кампанії реагування на спалах поліо – щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) для дітей від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря профілактичних щеплень або не щеплені. 

Другий етап, за інформацією МОЗ України, відбуватиметься навесні. Це буде тур вакцинації оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) для всіх дітей до 6 років незалежно від вакцинального статусу.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту:

  • у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
  • у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини необхідно і достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя. Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет у кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися