“Здорове харчування” нерідко переходить у збочення: як допомогти кишечнику розповіла дієтолог

Автор: Любава Лисичкіна
23:21 17.08.2022

З харчування роблять культ, а маркетинг настільки проник у цю тему, що навіть фахівцям дуже часто важко відрізнити правду від комерційних інтересів.

“Здорове харчування” нерідко переходить у збочення: як допомогти кишечнику розповіла дієтолог Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у дописі відомої столтчної лікарки, дієтолога Оксани Скиталінської.

“Боули”, “снеки”, дорогущі “суперфуди”, смужечки з ягід, що чергуються із смужечками з чіа та “міндальними лєпєсткамі”, не мають нічого спільного зі здоровим харчуванням, зазначила дієтолог. На її переконання, штучний “пил в очі” зводить на манівці, збиває із пантелику. 

Здоров’я кишечника має потужний зв’язок з тим, що ми їмо, способом життя та сном, говорить Скиьалінська.  Здоровий кишечник, якщо бути точним, означає велике (величезне) різноманіття мікроорганізмів: чим їх більше, тим краще.
 
Як виростити у кишечнику “квітучий сад”? Скиталінська дає кілька простих порад, які допоможуть бути здоровими сьогодні, у війну, і мати сили.
 
1. Їжте 30 різних видів рослин щотижня.  
 
Не лише моркву чи буряк, але і їхнє бадилля, пряні трави, листову зелень із твердуватими стеблами, а не лише зелені листочки, різноманітне листя (смородини, кульбаби), квітки/пелюстки (пелюстки чорнобривців, кульбаби, акації і тд), зерна молодої сирої кукурудзи, насіння льону. В стеблах, які вже трохи цупкі, ледь дерев’янисті, та оболонках насіння льону багато лігнанів — нерозчинних волокон (клітковини).
 
2. Вживайте облонки зернових.
 
Найпростіше це зробити, змоловши житні, вівсяні, пшеничніі висівки у кавомолці і додавати цей висівковий порошок у різні страви: йогурт, борошно для випікання, випікати з нього коржики, додавати в салати.
 
3. Щодня вводьте ферментовані продукти в раціон. 
 
Живий натуральний йогурт, кефір, квашені овочі (капуста, огірки, буряк та інші), квас, яблучний/бальзамічний оцет.
 
4. Збагачуйте їжу флавоноїдами та поліфенолами. 
 
Зеленню, темними ягодами, чаєм, какао, чорним шоколадом, кавою, вони сприяють росту покрисних бактерій. Ці речовини мають антиоксидантну дію, впливають на механізм роботи ферментів.
 
5.  Практикуйте природє переривчасте голодування. 
 
Приберіть перекуси та залиште 14 годин між вечерею та сніданком. Під час пропусу їжі активуються корисні види мікроорганізмів, і, відповідно, збільшується кількість корисних їхніх метаболітів (продуктів життєдіяльності).
 
6. Уникайте обробленої їжі, де це можливо.
 
Ця їжа миттєво підвищує рівень цукру в крові, вона багата шкідливими жирами, надміром солі, штучних консервантів, які погіршують виживання корисних бактерій.
 
7.  Збільшіть щоденну фізичну активність.
 
Під час руху створюються умови для збільшення кількості корисних мікроорганізмів.
 
“Ці прості рекомендаціїї працюють і при регулярному дотриманні дають дуже гарні результати”, – говорить лікарка.
 
До слова, чотири пацієнти “Охматдиту” отримали уколи вартістю у понад 100 000 доларів.

Великий Київ у Google News

підписатися