Збитки довкіллю на сотні мільйонів гривень: банда ділків незаконно добувала пісок на Київщині

Автор: Галина Ворона
12:27 26.07.2023

На Київщині викрили ділків, які незаконно видобули понад 147 тисяч тонн піску на землях сільгосподарського призначення. Надалі вони реалізовували його через власні торгові будмайданчики.

Збитки довкіллю на сотні мільйонів гривень: банда ділків незаконно добувала пісок на Київщині
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли у Національній поліції і офісі Генпрокурора.

Правоохоронці встановили, що нелегальний бізнес організував засновник низки підприємств, основним видом діяльності яких була реалізація будівельних матеріалів. Він залучив ще чотирьох спільників.

Кожен відповідав за свій напрям роботи: від керування процесом видобування до продажу піску кінцевим споживачам.

Пісок видобували на землях сільгосппризначення Боярської ОТГ, що знаходяться у приватній власності.

При цьому таку діяльність вони проводили без спеціального дозволу на користування надрами, акту про надання гірничого відводу та технічного проєкту на розробку родовищ тощо.

Незаконно видобуті корисні копалини з залученням підконтрольних юридичних осіб перевозилися на майданчики з продажу будматеріалів, що належать членам злочинного угрупування. В інших випадках реалізовувалися відразу з кар’єрів з метою уникнення сплати податків.

Загалом фігуранти незаконно видобули понад 147 тисяч тонн піску, а відтак державі завдано збитків на суму 118 мільйонів гривень.

Під час проведення обшуків за місцями проживання та в офісних приміщеннях підозрюваних вилучено грошові кошти, документацію, боєприпаси.

Зібрані докази підтверджують причетність до незаконної діяльності п’ятьох осіб. Організатору та учасникам організованої групи повідомили про підозру. 

Залежно від участі дії фігурантів кваліфіковані за частинами 2, 3 та 5 статті 27 (види співучасті), частиною 4 статті 240 (незаконне видобування корисних копалин, вчинене у складі організованої групи) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та накладення арешту на їхнє майно. Проводяться подальші заходи для відшкодування завданих державі збитків. У рамках кримінального провадження арештовано техніку, яка використовувалася для протиправного бізнесу. З метою забезпечення подальшого відшкодування завданої шкоди довкіллю також буде накладено арешт на майно підозрюваних.

Читайте також: Державі збитки на 3,5 млн грн, собі прибуток: на Київщині викрили підприємця на незаконному видобутку надр 

Нагадаємо, підприємець, що незаконно видобував торф на Київщині, може сісти за грати на 8 років.

Великий Київ у Google News

підписатися