Збереження Жовтневого палацу: Федерацію профспілок зобов’язали укласти охоронний договір

Автор: Марія Супрун
11:57 06.09.2022

Рішенням Окружного суду міста Києва задоволено позов столичної прокуратури до Федерації професійних спілок України про зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури та історії – Міжнародний центр культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац культури), розташований по вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1 в столиці.

Збереження Жовтневого палацу: Федерацію профспілок зобов’язали укласти охоронний договір

Власником пам’ятки з 2007 року є Федерація професійних спілок України, яка майже упродовж 15 років ухиляється від укладення передбаченого законодавством охоронного договору, що позбавляє її гарантій державного захисту, повідомляє прокуратура.

Пам’ятка має значну архітектурну та історичну цінність, спроектована і побудована у стилі пізнього класицизму в 1838-1842 роках відомим архітектором Вікентієм Беретті як корпус Київського інституту шляхетних дівчат. Будівля включена до переліку пам’яток містобудування і архітектури національного значення, а також занесена до переліку пам’яток історії місцевого значення.

З метою захисту об’єкта культурної спадщини Київська прокуратура звернулась до адмінсуду з позовом про зобов’язання власника укласти охоронний договір на пам’ятку культури.

Нагадаємо, раніше аналогічниий позов отримали власники пам’яток архітектури – Пивоварного заводу Ріхтера, садиби Юнкерова тощо.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин