Дача Юнкерова доведена до жалюгідного стану – на власника подали до суду

Автор: Галина Ворона
15:09 05.03

Власника унікальної споруди – Дачі на Юнкерова, що належить до об’єктів культурної спадщини, через суд намагають змусити привести садибу до належного стану.

Дача Юнкерова доведена до жалюгідного стану – на власника подали до суду

Як розповіли у Київській міській прокуратурі, цю споруду на вулиці Миколи Юнкерова збудували на початку XX сторіччя, ймовірно, за проектом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. За визначенням дослідників, будинок – один із найбільш цікаво вирішених зразків дерев’яної дачної забудови.

Наказом Міністерства культури України від 15.10.2014 № 869 садибу занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Разом з тим комерційна структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, не вживає заходи для її збереження: будівля не використовується, перебуває в занедбаному, частково зруйнованому стані. Прибудинкова територія захаращена сміттям.

Тому прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.

Нагадаємо, так само через суд хочуть змусити власника укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури – Пивоварний завод Ріхтера.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...