Одна з найстаріших промислових садиб Подолу руйнується. Її захищатимуть через суд

Автор: Галина Ворона
16:56 19.02

На Подолі руйнується Пивоварний завод Ріхтера, що є пам’яткою архітектури і однією з найстаріших промислових садиб району. Натомість власник – комерційна структура – нічого не робить для збереження споруди. Тому його хочуть змусити у судовому порядку укласти охоронний договір для збереження пам’ятки архітектури.

Одна з найстаріших промислових садиб Подолу руйнується. Її захищатимуть через суд

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

За даними слідства, рішенням виконавчого комітету Київської міської ради у 1986 році Пивоварний завод Ріхтера по вул. Фрунзе, 35 (нині вул. Кирилівська) в м. Києві занесений до переліку пам’яток архітектури місцевого значення.

Будівля заводу побудована у 1892-1895 роках за проектом архітектора Володимира Ніколаєва на замовлення купця 2-ї гільдії Михайла Ріхтера та є однією з найстаріших промислових садиб Подолу. З 1961 року комплекс споруд заводу використовувався Київським експериментальним заводом солодових екстрактів.

Разом з тим, комерційна структура, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, заходи щодо її збереження не вживає. Охоронний договір, в якому було б чітко регламентовано режим використання пам’ятки та відповідальність за порушення такого режиму, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, на даний час не укладено.

Споруди заводу перебувають у незадовільному стані, мають ознаки руйнування і потребують проведення комплексу заходів по збереженню.

У зв’язку з цим Київська міська прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку культури.

Читайте також: Захапав у 84 рази більше. Ділянку біля Експоцентру намагаються забрати в орендаря через суд

Великий Київ у Google News

підписатися