Про це повідомила депутатка Київради Ольга Балицька, зазначивши, що це рішення – прямий наслідок волевиявлення місцевої громади, яка протистояла забудові.
Помилку свою мої колеги виправили, за що їм дуже дякую. Але проблему це, на жаль, не вирішує – поки на сесії не буде прийняте рішення про розірвання договору оренди, Чкалівський залишається під загрозою”, – зауважила Балицька.
За її словами, голосування за цей проект рішення депутати Київради зривали вже двічі, але зараз він знову включений у програму, першим пунктом у розділі, що стосується розірвання договорів оренди.
Читайте також: 6 нових скверів створять у трьох районах столиці (АДРЕСИ)
Нагадаємо, боротьба киян за цю зелену зону на розі вулиць Михайла Коцюбинського і Олеся Гончара триває вже кілька років. Раніше київська міська організація “Європейської солідарності” підкреслила, що сквер ім. Чкалова має бути збережений без забудови будь-якої його частини, і закликає депутатів Київради на найближчому пленарному засіданні скасувати договір оренди земельної ділянки у сквері Чкалова.
Компанія-забудовник «Ділайвест» планує звести впритул до скверу багатоповерхову житлову будівлю. Ділянка під забудову фактично є частиною скверу імені Чкалова. Місцеві жителі вважають, що внаслідок забудови сквер фактично перетвориться на прибудинкову територію. До того ж, чинний генплан столиці забороняє зводити в історичному центрі міста будівлі вищі за 27 метрів, а новобудова фактично мала бути удвічі вищою. З огляду на це та суспільний резонанс, профільна комісія Київради відмовила забудовнику в поновленні оренди відповідної земельної ділянки.
Хочу заспокоїти мешканців Шевченківського району: місто докладе усіх зусиль, аби зберегти цей сквер. Ще торік ми підтримали створення на цьому місці зеленої зони. Але вона досі не занесена до Державного земельного кадастру. Тут у нас питання до «Київзеленбуду». Сподіваюся, це буде виправлено найближчим часом”, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко.