Завищення витрат на оренду техніки для будівництва Подільського мосту на 24 млн грн – оголошено підозру керівнику генпідрядної організації

Автор: Галина Ворона
13:28 21.05

Подільський міст ще навіть недобудували, а підозри у розтраті посадовцям, причетним до зведення цього об’єкту, правоохоронці видають із завидною регулярністю. Чергова підозра у завищенні на 24 млн гривень витрат на оренду техніки під час будівництва Подільського мосту повідомлена керівнику генпідрядної організації.

Завищення витрат на оренду техніки для будівництва Подільського мосту на 24 млн грн  – оголошено підозру керівнику генпідрядної організації Фото: архівне
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє столична прокуратура, слідством встановлено, що у квітні 2017 року між КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та генпідрядником укладено договір про виконання робіт на об’єкті “Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві”.

Надалі, у червні 2023 року між КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, генпідрядником та підрядною організацією підписані акти приймання виконаних будівельних робіт в частині витрат на експлуатацію машин і механізмів (компресори дизельні, крани на автомобільному ходу, насоси борові, бурова установка для влаштування паль).

Порядок формування ціни на орендовану техніку передбачено нормами ДСТУ, на основі якого складалась проектно-кошторисна документація.

Згідно висновку будівельно-технічної експертизи, завищення витрат на оренду вказаної техніки становить понад 24 млн гривень.

Наразі керівнику генпідрядної організації повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах  (ч. 5 ст. 191 КК України). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. 

Слідство триває.

Нагадаємо, у цій справі вже скеровано до суду обвинувальний акт щодо виконувача обов’язків директора КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”.  Цього ж посадовця підозрюють підозрюють у нанесенні 6,5 млн грн збитків на закупівлі піску для будівництва Подільського мосту. Цікаво, що свою посаду він обійняв у квітні 2023, а підозру отримав вже у вересні того ж року.

Як повідомляв “ВК”, за підозрою у розкраданні бюджетних коштів на будівництві Подільського мостового переходу порушена ціла низка кримінальних проваджень. Зокрема, директора комунального підприємства “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” підозрюють у розтраті 36,5 мільйонів (справа вже в суді), розтраті 104 млн грнрозтраті 6 млн грн. Серед підозрюваних також керівник генпідпрядної організації.

Раніше повідомлялося про завершення досудового розслідування відносно ще трьох фігурантів цього провадження: першого заступника керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” – замовника робіт, та керівника генпідрядної організації (останні ознайомлюються з матеріалами провадження в порядку ст. 290 КПК України). А також щодо керівника підрядної організації, обвинувальний акт відносно якого у січні 2023 року вже скеровано до суду для розгляду по суті.

Великий Київ у Google News

підписатися