Завод “Антонов” розповів як буде відбудовувати легендарну “Мрію”,

Автор: Марина Максенко
19:59 15.04

Завод “Антонов” розповів як буде відбудовувати легендарну “Мрію”, яку знищили російські орки під час атаки на аеропорт Гостомеля в перші дні війни.

Завод “Антонов” розповів як буде відбудовувати легендарну “Мрію”,

Про це йдеться в релізі “Антонова”.

“Руйнування унікального літака стало важким ударом для всієї світової спільноти. Тому для нас відновлення “Мрії” – надважливе завдання”, – повідомила пресслужба підприємства “Антонов”.

Як пояснюють співробітники “Антонова”, основні агрегати для планера літака є в наявності. Нова “Мрія” має відповідати сучасним льотним нормам та бути обладнаною відповідно до завдань, які виконуватиме літак.

“Деякі базові агрегати для планера літака доступні. Однак нова “Мрія” має відповідати поточним і перспективним стандартам льотної придатності. Крім того, літак має бути оснащений відповідно до переліку завдань, які він виконуватиме. Для цього знадобиться великий обсяг проектно-конструкторських робіт, вибір і закупівля відповідних комплектуючих, програма випробувань тощо”, – йдеться у повідомленні.

Проект буде реалізовуватися в рамках широкої міжнародної співпраці, за участю провідних компаній і підприємств світової авіаційної промисловості. Обсяг фінансування та можливість використання компонентів знищеного російськими військами Ан-225 визначить спеціальна комісія, створена під егідою Укроборонпрому. Джерела фінансування також визначатиме держава.

“Кошти, які вже надійшли до фонду, будуть спрямовані виключно на реалізацію проекту відновлення “Мрії”. Причому з прозорою звітністю за кожну витрачену гривню чи долар”, – додають у підприємстві.

У компанії просять утриматися від відвидин аеропорту – триває розмінування території.

 

Довідка:  Ан-225 “Мрія2 – найбільший за масою перевезення вантажу та неперевершений за своїми параметрами. За понад 30 років експлуатації на повітряних лініях країн усіх континентів літак проявив свої унікальні льотно-технічні характеристики та можливість перевезення надгабаритних вантажів, які не в змозі здійснити жоден інший вантажний літак. На Ан-225 встановлено 240 не перекритих світових рекордів. Крім широко відомих перевезень вантажів цивільного та гуманітарного призначення літак Ан-225 має можливості здійснення у польоті горизонтального старту космічних кораблів і ракет, перевезення певних видів вантажів на фюзеляжі. За десятиліття експлуатації поява літака в аеропортах України та за кордоном постійно й незмінно викликала захоплення тисяч фахівців і шанувальників авіації, а також звичайних людей різних країн. 

Нагадаємо, 27 лютого сталося лихо – російські окупанти знищили українську “Мрію” під час повітряної атаки. В мережі з’явилось відео, як виглядав звільнений аеропорт в Гостомелі, де стояла “Мрія”.

Згодом екскомандир екіпажу Ан-225 Дмитро Антонов заявив, що літак “Мрія” не врятували через бездіяльність керівництва державного підприємства “Антонов” (Київ). “Антонов” надало свій коментар з цього приводу.
 
Як відомо, в мережі з’явилися нові світлини з аеропорту в Гостомелі, на яких можна побачити понівечені окупантами «Мрія» та інші літаки ДП «Антонов». Наразі відомо, що в Україні хочуть відродити “Мрію” та створили Міжнародний фонд відбудови легендарного літака.

Великий Київ у Google News

підписатися