Відродження легендарного літака “Мрія” – створено фонд для відбудови

Автор: Марія Супрун
18:05 24.03

В Україні хочуть відродити “Мрію” та створили Міжнародний фонд відбудови легендарного літака.

Відродження легендарного літака “Мрія” – створено фонд для відбудови

Про це у Facebook повідомило держпідприємство «АНТОНОВ».

Незважаючи на тяжкі часи, колектив ДП «АНТОНОВ» із рішучістю вважає за необхідне не допустити повної безповоротної втрати легендарного літака як одного із символів сучасності та розпочати роботи з відродження флагмана транспортної авіації Ан-225 «Мрія». Для цього є всі підстави – конструкторська та науково-технічна документація, а саме головне – наявність, велике бажання та натхнення колективу ДП «АНТОНОВ»”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, підприємство додає, що для вирішення цієї задачі має обмаль коштів. Тому запропонувало заснувати Міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 «Мрія» та звернулося до урядів країн, світових фірм з авіавиробництва, шанувальників та ентузіастів авіації, всіх небайдужих. Кошти просять зараховувати з призначенням платежів: «Безповоротна фінансова допомога», банківські реквізити можна знайти за посиланням.

Довідково. Ан-225 «Мрія» – найбільший за масою перевезення вантажу та неперевершений за своїми параметрами. За понад 30 років експлуатації на повітряних лініях країн усіх континентів літак проявив свої унікальні льотно-технічні характеристики та можливість перевезення надгабаритних вантажів, які не в змозі здійснити жоден інший вантажний літак. На Ан-225 встановлено 240 не перекритих світових рекордів. Крім широко відомих перевезень вантажів цивільного та гуманітарного призначення літак Ан-225 має можливості здійснення у польоті горизонтального старту космічних кораблів і ракет, перевезення певних видів вантажів на фюзеляжі. За десятиліття експлуатації поява літака в аеропортах України та за кордоном постійно й незмінно викликала захоплення тисяч фахівців і шанувальників авіації, а також звичайних людей різних країн. 

Нагадаємо, 27 лютого сталося лихо – російські окупанти знищили українську “Мрію” під час повітряної атаки. В мережі з’явилось відео, як виглядав звільнений аеропорт в Гостомелі, де стояла “Мрія”.

Згодом екскомандир екіпажу Ан-225 Дмитро Антонов заявив, що літак “Мрія” не врятували через бездіяльність керівництва державного підприємства “Антонов” (Київ). “Антонов” надало свій коментар з цього приводу.

Великий Київ у Google News

підписатися