“Завалив мене на лавочку”: мистецтвознавець заявила про напад депутата Київоблради

Автор: Марія Супрун
10:07 10.06

Мистецтвознавець Євгенія Моляр заявила, що на неї накинувся депутат Київської обласної ради (фракція “Батьківщина”) Ігорь Левітас, коли жінка хотіла дізнатися про можливість тимчасового експонування на виставці пам’ятника “Камінь – зброя пролетаріату”, який чомусь опинився біля його будинку в Києві.

“Завалив мене на лавочку”: мистецтвознавець заявила про напад депутата Київоблради

Про це жінка написала на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, вона шукала для виставки пам’ятник”Камінь – зброя пролетаріату” – бронзову копію скульптури Івана Шадра 1927 року, що стояла на Подолі. В КП УЗН Подільського району, де він зберігався розповіли, що віддали її в музей, але не пам’ятають в який.

Я поїхала на Нивки, поблизу Януша Корчака, 60 знаходиться приватна збірка радянських артефактів. Там і стоїть зараз “Пролетар”. Я подзвонила у дзвоник на воротях величезного будинку, звідти вийшла жінка, я спитала її про цю скульптуру, вона пішла кликати власника. За мить вискочив ошалешений власник і почав кричати “Пошла вон!!!” Я спробувала йому пояснити, що хочу домовитися про тимчасове експонування “Пролетаря”. Звісно він нічого не слухав, і коли я дістала з кишені телефон, він кинувся до мене зі словами “Ти не будєш здєсь ничего снимать!!” Щось кричав про приватну власність (згодом ми перевірили по кадастру, земля де він влаштував свою експозицію – комунальна). Почав забирати у мене телефон, зрештою скрутив мені руки так, що я не могла поворухнутися. На всі мої спроби шось пояснити він кричав “Ти шо патріотка???”, “Я воював!”. Ти вопшє знаєш хто я?!!! Зрештою я почала кликати на допомогу. Він завалив мене на лавочку і міцно тримав не даючи піти і погрожував. На мій крик вибігли якісь перелякані підлітки з-за гаражів, вони відволікли його увагу, він трохи послабив хватку, так що мені вдалося вирватися і втекти“, – розповіла мистецтвознавець.

Жінка зазначила, що через деякий час повернулася туди з поліцією та написала заяву про напад і про необхідність розслідування законності розташування там скульптури пролетаря і решти експонатів.

Від поліції вдалося дізнатися, що ця людина – депутат Київської облради від “Батьківщини” Ігор Левітас. Раніше балотувався в Бориспільський міськрада від Партії регіонів (у 2010) і Блоку Литвина (в 2006). З 2015 до кінця 2016 року був секретарем Бориспільської міськради. В Борисполі депутат відомий ще з радянських часів – його головним активом в місті є ринок “Центральний”, який він контролює вже більше 30 років. 

Нагадаємо, раніше депутат Київради Богатов побив стендапера під час виступу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...