Засідання Київради, битва за закон про столицю, замах на міністра агрополітики – топ-3 новини дня

Автор: Любава Лисичкіна
21:48 18.11

Четверг видався надзвичайно бурхливим на події і новини. Сьогодні у столиці засідали як парламентські депутати, так і депутати Київради, які, до речі, мали що сказати і про закон про столицю, і про зростання ціни на проїзд у транспорті. Ввечері киян приголомшили новиною про замовне вбивство на одного з урядовців.

Засідання Київради, битва за закон про столицю, замах на міністра агрополітики – топ-3 новини дня

Київрада 18 листопада: короткі підсумки засідання

Сьогодні, 18 листопада, відбулося пленарне засідання Київради. Короткі підсумки сьогоднішнього засідання опублікував депутат Київради від фракції “ЄС” Володимир Прокопів.

Так, сьогодні:

  • Київрада звернулася до президента та Верховної Ради щодо законопроєкту «Про місто Київ – столицю України». Разом із колегами закликаємо направити проєкт закону на широке громадське обговорення та проведення консультацій.
  • Депутатський корпус також направив звернення до президента, парламенту та уряду щодо напрацювання комплексу рішень, які забезпечать контроль викидів вуглекислого газу у повітря.
  • Затвердили список лауреатів на присудження Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування у 2021 році.
  • У Дніпровському районі 37 ділянок автомобільних шляхів будуть передані на баланс обслуговуючого комунального підприємства задля утримання, обслуговування та проведення ремонтних робіт.
  • Проголосували за створення дитячо-юнацької спортивної школи «Київ» по вул. Липківського, 36, та інше.

Рада відклала розгляд закону про столицю: що буде далі

Верховна Рада відклала розгляд законопроєктів про столицю і про голів місцевих держадміністрацій за спецпроцедурою. Натомість нардепи домовилися про зменшення кількості поданих поправок. Відповідне рішення після перерви оголосив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Ситуацію у себе в Telegram прокоментував представник фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко: “Битва за Київ закінчилася нічиєю. Опозиція погодилася на презентацію меншої кількості правок, монобільшість – на нормальний розгляд цих законів. І все це наступного сесійного тижня. Термінологією київського мера – поки що клінч, а вирішальний раунд попереду“.

Як повідомлялося, 18 листопада народні депутати фракції “Європейська солідарність” заблокували розгляд законопроєкту про столицю за прискореною процедурою, тобто без урахування поправок.

Підставний кілер та замовник-американець. Чому і хто хотів вбити міністра аграрної політики Лещенка

За словами самого  міністра Лещенка, цей замах не має відношення до його державної служби.

“Це цивільно-правова суперечка, в рамках якої є відповідні рішення суду, які набрали чинності… Мене ніщо не пов’язує з цією особою. Я з нею не спілкувався, не мав жодних стосунків. Я працював виключно у спосіб, передбачений законодавством України”, – зазначив він.

Виявилося, що основним замовником цього вбивства був громадянин США. Життя міністра оцінили у 20 000 доларів.

Великий Київ у Google News

підписатися