Підставний кілер та замовник-американець. Чому і хто хотів вбити міністра аграрної політики Лещенка

Автор: Любава Лисичкіна
18:57 18.11

За словами міністра, цей замах не має відношення до його державної служби і стосується цивільно-правової суперечки, в рамках якої є відповідні рішення суду, які набрали чинності.

Підставний кілер та замовник-американець. Чому і хто хотів вбити міністра аграрної політики Лещенка

Про це стало відомо під час брифінгу очільника МВС Дениса Монастирського

За словами Монастирського, у серпні до Департаменту стратегічних розслідувань надійшла інформація про те, що українка шукає кілера для вбивства на замовлення. Але під час оперативної комбінації поліції вдалося ввести підставного кілера.  Пізніше з’ясувалося, що основним замовником цього вбивства був громадянин США.

Чиновник зазначив, що замовниця, зокрема, була виведена на іншу особу, яка, за оперативними задумом Нацполіції, виконувала роль кілера.

“І все спілкування між замовницею та кілером – це все зафіксовано у межах кримінального провадження у рамках негласних слідчо-розшукових дій – було зафіксовано, що, власне, є ще один замовник, це громадянин США, і він є основним замовником цього злочину”, – поінформував глава МВС України.

Вчора ввечері в ресторані відбулася зустріч замовників та підставного кілера, на якій обговорили всю оперативну ситуацію навколо вбивства на замовлення.

“Було надано завдаток у розмірі 20 000 доларів. Громадянин США мав виїхати після цього, і злочин мав бути скоєно вже після того, як він буде на території Сполучених Штатів”, – додав Монастирський.

Після фіксації зустрічі на відео було ухвалено рішення про затримання американця, відповідну інформацію направлено до посольства США. І лише після цього про замах повідомили Роману Лещенку.

За словами самого  міністра Лещенка, цей замах не має відношення до його державної служби.

“Це цивільно-правова суперечка, в рамках якої є відповідні рішення суду, які набрали чинності… Мене ніщо не пов’язує з цією особою. Я з нею не спілкувався, не мав жодних стосунків. Я працював виключно у спосіб, передбачений законодавством України”, – зазначив він.

Він уточнив, що його бізнес-партнер в аграрній компанії постачав генно-модифікований насіннєвий матеріал, заборонений в Україні, а після призначення на посаду  у Кабмін,  щодо нього були також шантаж, маніпуляції, позови.

За цей злочин замовникам загрожує покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше  у МВС заявили про спробу вбивства одного з міністрів українського уряду.

Великий Київ у Google News

підписатися