Київрада 18 листопада: короткі підсумки засідання
Сьогодні, 18 листопада, відбулося пленарне засідання Київради. Короткі підсумки сьогоднішнього засідання опублікував депутат Київради від фракції “ЄС” Володимир Прокопів.
Так, сьогодні:
- Київрада звернулася до президента та Верховної Ради щодо законопроєкту «Про місто Київ – столицю України». Разом із колегами закликаємо направити проєкт закону на широке громадське обговорення та проведення консультацій.
- Депутатський корпус також направив звернення до президента, парламенту та уряду щодо напрацювання комплексу рішень, які забезпечать контроль викидів вуглекислого газу у повітря.
- Затвердили список лауреатів на присудження Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування у 2021 році.
- У Дніпровському районі 37 ділянок автомобільних шляхів будуть передані на баланс обслуговуючого комунального підприємства задля утримання, обслуговування та проведення ремонтних робіт.
- Проголосували за створення дитячо-юнацької спортивної школи «Київ» по вул. Липківського, 36, та інше.
Рада відклала розгляд закону про столицю: що буде далі
Верховна Рада відклала розгляд законопроєктів про столицю і про голів місцевих держадміністрацій за спецпроцедурою. Натомість нардепи домовилися про зменшення кількості поданих поправок. Відповідне рішення після перерви оголосив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Ситуацію у себе в Telegram прокоментував представник фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко: “Битва за Київ закінчилася нічиєю. Опозиція погодилася на презентацію меншої кількості правок, монобільшість – на нормальний розгляд цих законів. І все це наступного сесійного тижня. Термінологією київського мера – поки що клінч, а вирішальний раунд попереду“.
Як повідомлялося, 18 листопада народні депутати фракції “Європейська солідарність” заблокували розгляд законопроєкту про столицю за прискореною процедурою, тобто без урахування поправок.
Підставний кілер та замовник-американець. Чому і хто хотів вбити міністра аграрної політики Лещенка
За словами самого міністра Лещенка, цей замах не має відношення до його державної служби.
“Це цивільно-правова суперечка, в рамках якої є відповідні рішення суду, які набрали чинності… Мене ніщо не пов’язує з цією особою. Я з нею не спілкувався, не мав жодних стосунків. Я працював виключно у спосіб, передбачений законодавством України”, – зазначив він.
Виявилося, що основним замовником цього вбивства був громадянин США. Життя міністра оцінили у 20 000 доларів.