Адміністрація Солом’янської РДА та поліцейські довгий час ігнорували звернення киян.
Тоді на звернення містян відреагував депутат Київради від “ЄС” та голова комісії з перевірки столичних укриттів Леонід Ємець. Він пройшов 30-хвилинний квест з відкриття укриття.
Виявилося, що підвальне приміщення на Лобановського, 5 відмічене як наявне укриття на карті переліку столичних укриттів, використовується як житлове приміщення. Площа укриття 460 м², місткість – 460 осіб.
Через два тижні депутат Київради Леонід Ємець знову з’їздив та перевірив чи мають кияни цілодобовий доступ до укриття.
“Нам пообіцяли укриття відкрити. Пройшло 2 тижні. Ми повернулись перевірити! Як думаєте, який результат?! Не вгадали. Укриття відкрите. Замок зрізано. Вільний доступ забезпечено. Відтепер цей та декілька сусідніх будинків мають прихисток на час ракетної атаки”, – повідомив він на своїй сторінці у Facebook.
Також Ємець розмістив відео з Лобановського, 5, де показав відкрите укриття.
Нагадаємо, після загибелі людей у Деснянському районі столиці, яких у ночі під час повітряної тривоги не пустили до укриття, Кличко звернувся до Кабміну щодо відсторонення від виконання обов’язків голови Деснянської РДА Дмитра Ратнікова.
Також мер столиці Кличко закликав правоохоронців надати правову оцінку діям голів РДА щодо нецільового використання коштів, що виділяє Київ на укриття.
Кличко наголошував, що на облаштування укриттів з бюджету Києва було виділено 1,2 млрд грн, а за їх облаштування відповідають районні держадміністрації, голів яких призначив президент України.
Після засідання РНБО за незадовільний стан столичних укриттів Зеленський звільнив деяких своїх очільників райадміністрацій – Деснянської, Святошинської, Дніпровської й Подільської. Кабмін оголосив догани голові КМДА Кличку та голові КМВА Попку.
Пізніше, мер столиці зазначив, що історія з його “нокаутом”, через трагедію, яка сталася у Деснянському районі, була лише політичною грою на смертях українців.