Загроза блекаутів у столиці: сформовано нові графіки відключень

Автор: Оксана Тупальська
16:22 16.04

Якщо російські обстріли триватимуть, Київ уже влітку порине у суцільну темряву. Про високий ризик нових відключень світла повідомив гендиректор ДТЕК “Київські Електромережі” Денис Боднар.

Загроза блекаутів у столиці: сформовано нові графіки відключень

Як тільки у столицю прийде спека та, як наслідок, зросте споживання електроенергії, почнуть вимикати світло:

У випадку підвищеного попиту на електроенергію у столиці і нестачі генерації від центральної енергосистеми можуть бути вказівки на застосування графіків відключення», – сказав Бондар.

У місті вже розробили нові графіки, відповідно до яких споживачів розділили на 6 груп (замість трьох, як було минулоріч). Про них повідомлятимуть у застосунку “Київ Цифровий”, а також через чатбот.

Коли саме розпочнуться відключення, гендиректор ДТЕК “Київські Електромережі” каже так:

Наразі ситуація стабільна, але обставини можуть змінюватись. Ми не маємо розуміння, які будуть обмеження за потужністю. Максимальне споживання було зимою. Зараз споживання столиці – 1100 МВт, влітку – 1350 МВт”, – підкреслив Боднар.

Нині на випадок наступних влучань в об’єкти енергетичної інфраструктури регіону створили певний запас енергії, а в пікові години допомогу з електропостачанням надають країни ЄС.

Споживачів закликають вже сьогодні економити електроенергію в години пікових навантажень, щоб  допомогти системі заощадити та аби уникнути найбільш песимістичних сценаріїв – як блекаути, коли світло, а з ним інтернет та зв’язок зникають на декілька днів та місто на тривалий час поринає у безнадійну темряву.

Читайте також: Енергосистема потребує допомоги кожного з нас: українців закликали щодня економити електроенергію в пікові години

Раніше “ВК” розповідав, що після масованого обстрілу росіян Трипільська ТЕС, розташована в селі Українка на Київщині практично повністю зруйнована. Жахливі фото з руйнуваннями підприємства облетіли увесь світ. Енергетики у щоденній робочій формі прийшли оглянути станцію, якій присвятили роки навчання та десятки років праці. 

Великий Київ у Google News

підписатися