“Забув” оплатити парковку? Покарання тепер буде миттєвим

Автор: Галина Ворона
14:59 07.05

Із 1 травня у Києві запустили нову електронну систему, що дозволяє впорядкувати роботу інспекторів і швидко проконтролювати оплату паркування. Раніше інспекторам доводилося довго звірятися з кількома джерелами інформації щодо оплати паркування та виписувати штрафи вручну. Тепер увесь процес штрафування можна здійснити з планшету за кілька хвилин.

“Забув” оплатити парковку? Покарання тепер буде миттєвим

Як повідомляє КМДА, це стало можливим завдяки оцифровці процесу перевірки та штрафування за неоплачене паркування, яке здійснило КП “ГІОЦ”. 

Тепер інспектор миттєво перевірятиме оплату паркування за номером автівки. У разі несплати буде виконано фотофіксацію та згенеровано доказову базу. Система також автоматично генерує повідомлення з QR-кодом про притягнення до адміністративної відповідальності. Повідомлення можна буде швидко роздрукувати та залишити на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу.

Нова розробка пришвидшує і спрощує процес штрафування, збирає аналітику порушень і дозволяє зробити паркувальний простір більш безпечним та комфортним.

Система захищена за сучасними стандартами кібербезпеки. Інспектори не мають доступу до персональних даних водіїв, а вся інформація зберігається в зашифрованому вигляді в міському дата-центрі.

Система штрафування інтегрується з Єдиним державним реєстром транспортних засобів, Реєстром адміністративних правопорушень та міським застосунком “Київ Цифровий”. У застосунку діє функціонал, що полегшує життя водіїв. Власники автівок можуть отримувати сповіщення про штрафи з доказовою базою та одразу сплачувати їх. Водіям надається знижка 50% при сплаті штрафу, якщо оплата здійснюється протягом 10 банківських днів із моменту отримання постанови.

Швидка офіційна оплата погодинного паркування здійснюється саме через “Київ Цифровий”. У міському застосунку також можна придбати паркувальні абонементи. Окрім того, офіційна оплата паркування доступна за допомогою SMS-паркування та фізичних паркувальних абонементів, що можна придбати в офісі КП “Київтранспарксервіс” чи кіосках “Союздрук”.

До слова, столичних водіїв чекають “сюрпризи” після локдауну: платні парковки і автофіксація порушень при паркуванні. 

Читайте також: Місця вистачить усім: біля зоопарку відкрили ще один паркувальний майданчик 

Нагадаємо, “Київ Цифровий” – це застосунок, що працює за принципом “місто в телефоні”. Він став доступним для киян у 2021 році та об’єднує низку міських сервісів, кількість яких постійно збільшується. У планах КМДА – зробити застосунок основним інструментом комунікації міста із громадянами. “Київ Цифровий” оновлює зовнішній вигляд транспортних карт. Карти отримають новий дизайн, але збережуть функціонал.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...