Забудовника і власників садиби Зеленських змусили відновити будівлю, – Білоцерковець

Автор: Любава Лисичкіна
18:53 22.07

Столична влада змусила забудовника і власників історичної будівлі на вул. Кониського, 22 у Києві, т.зв. садиби Зеленських, яку було знесено в п’ятницю, відновити її.

Забудовника і власників садиби Зеленських змусили відновити будівлю, – Білоцерковець

Про це повідомив співголова фракції “УДАР Віталія Кличка” в Київській міській раді Дмитро Білоцерковець.

“Місто змусило забудовника відновити садибу Зеленських, яку він пошкодив. Представник забудовника зробив відповідну заяву на камеру. Щойно після палкої дискусії під час засідання консультативної ради департаменту культурної спадщини представник власника садиби Зеленських завірив громаду та владу міста, що власним коштом відновить знищену будівлю”, – написав Білоцерковець у фейсбуці у вівторок.

За його словами, власник, департамент культурної спадщини КМДА та представники громади підписали відповідний меморандум, згідно з яким власник має повернути будівлю до первісного стану.

“Нарешті включилися і правоохоронці: працівники поліції проводять обшуки у власників будинку та в будівельній компанії, яка вирішила, що знести будівлю, якій мали надати статус пам’ятки культурної спадщини це ок. Не ок. Будуть відповідати”, – додав Білоцерковець.

Читайте також: «Знесення садиби Зеленських – цинічна провокація»: Кличко відповів активістам, що приходять під мерію

Нагадаємо, 130-річний будинок на вулиці Кониського, 22 знесли ввечері 19 липня. У КМДА назвали це цинічним і зухвалим самоуправством, а правоохоронці відкрили кримінальну справу та вилучили будівельну техніку.

Як повідомляв «ВК», боротьба за збереження цього будинку тривала кілька років. Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок  намагались знищити «накатаною» схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства «Київблагоустрій» демонтували будівельний паркан навколо будівлі.

У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, «ВК» писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію. Такі висновки зробили в Інституті нацпам’яті.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин