Про це повідомляється у Телеграм-каналі спільноти “Цегла”.
Також тут оприлюднили фото і відеоматеріали, що підтверджують проведення демонтажних робіт.
Активісти нагадують, що раніше Департамент територіального контролю призупинив дію картки на порушення благоустрою, а Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом руйнування обʼєкту культурної спадщини.
Нині будівельники дбайливо знищують історичну кладку та скидають до долу унікальну жовту київську цеглу“, – саркастично зазначають активісти.
Відновлення демонтажних робіт підтвердив на своїй Facebook-сторінці і борець за збереження історичних будівель Києва Дмитро Перов.
У Києві розбирають чергову пам’ятку. Цього разу – Будинку київського повітового земства, 1913 року, пам’ятку історії та архітектури, вул. Рейтарська, 37 (вхід з ЯрВалу). Роботи відновили попри призупинену картку на порушення благоустрою та відкрите кримінальне провадження. Чекаю приїзду поліції, підтягуйтесь”, – написав він.
Пізніше Перов у коментарях до допису зазначив, що роботи призупинили, але техніка на місці лишається.
Оновлено. Близько 13:32 Департамент територіального контролю склав припис. Однак, роботи забудовник припинити відмовився і продовжив демонтаж.
Руйнування будівлі зупинили лише коли приїхала “Муніципальна варта”.
“ВК” слідкує за ситуацією і оперативно оновлює матеріал.
Довідка: будинок на Рейтарській, 37 побудований в 1900-х роках. В його зведенні брав участь архітектор Іван Бєляєв.
Флігелю будівлі на Рейтарській, 37 вже майже 130 років, у ньому мешкав громадський діяч і письменник Микола Шаповал. Крім того, на Рейтарській, 37 розташовувалася Київська повітова земська управа.
Департамент охорони культурної спадщини КМДА визнав пам’ятками історії місцевого значення як основну будівлю (на Рейтарській, 37), так і дворову – на Рейтарській, 37а.
Читайте також: Забудовник “Київміськбуд” досі не реставрував садибу Багговута, хоча мав відновити її до 2020 року
Цьогоріч забудовник вже двічі намагався знести пам’ятку історії. У травні поліція вже зупиняла спробу демонтажу, а після звернення депутата Київради від “Слуги народу” Ксенії Семенової відкрила кримінальне провадження стосовно руйнування об’єктів культурної спадщини (ч. 1, ст. 298). Друга спроба демонтажу пам’ятки була зупинена у липні.
Власники компанії, які попри охоронний статус та кримінальні провадження продовжують зносити історичну будівлю, – брати Вадим та Володимир Трофименки. Понад 15 років вони скуповують старовинні будівлі та перероблюють їх на бізнес-центри. У 2020 році слідчі НАБУ затримували Володимира Трофименка як одного з інвесторів вже збанкрутілого ТОВ “Трейд Коммодіті”. Вадим Трофименко був нардепом IV та VI скликань від партій “Наша Україна”, “Реформи і порядок”, “Блок Юлії Тимошенко”.
У 2011 році журнал “Фокус” оцінив статки братів Трофименків у $154,4 млн — № 91 у рейтингу 200 найбагатших людей України.