Заборонили муралити на Січових – розмуралимо шось інше: кияни знов замальовують стінопис Фуллен

Автор: Ольга Даниленко
15:02 31.10.2023

Скандальна авторка муралів та фотографка Євгенія Фуллен знайшла наступний будинок, на якому почала малювати мурал, який у КМДА наказали Фуллен прибрати зі стіни будинку на Січових Стрільців, 31. Кияни не забарилися та вже почали розмальовувати її стінопис.

Заборонили муралити на Січових – розмуралимо шось інше: кияни знов замальовують стінопис Фуллен
Світлодіодне освітлення

Для повторення свого муралу, Фуллен обрала стіну будівлі архітектора Едуарда Більського – Хореографічній школі №1 на Василя Порика (Виноградар). Школа була збудована у 1984 році.

Перші фото зі створення з’явилися вчора, 30 жовтня. Сьогодні мурал вже замальовують кияни.

Стінопис, який прагне розмістити у столиці Фуллен зводиться за мотивами її фотографії. На фото позначена користувачка фейсбуку Леся Лабунська та чоловік. Поряд з парою – химера.

Депутатка Київради від партії Слуга народу Євгенія Кулеба подякувала Фуллен за те, що вона активізувала киян, які поважають архітектуру міста “й готові захищати не лише своє право на місто, а і право на місто інших”.

Вона додала, що звернеться до відповідних підрозділів КМДА які мають узгодити з експертним середовищем проєкт Положення про створення муралів.

Вже їду в офіс і офіційно напишу звернення на відповідальні підрозділи КМДА, Anna Starostenko, Сергій Анжияк, Marina Solovyeva, Михайло Буділов, Oleksandr Svystunov, які мають узгодити з експертами (що мають досвід створення муралів, наприклад Oleg Sosnov, Катя Тейлор), мистецтвознавцями, громадою проект Положення про створення муралів! Так вчора вирішила комісія, яка підтримала петицію! Лише після цього він може виноситися в залу”, – наголосила Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

Додамо, скандал щодо стінопису Фуллен на Січових Стрільців, 31 тривав понад місяць. У жовтні мешканці Шевченківського району столиці разом із поліцією зупинили створення чергового стінопису Фуллен. Представники Департаменту міського благоустрою КМДА склали на авторку акт про адміністративне правопорушення. Розглядати справу планують 31 жовтня.

Не дивлячись на незгоду мешканців, Фуллен все одно прагнула розмалювати будинок та звернулася до Департаменту охорони культурної спадщини (ДОКС) КМДА. 26 жовтня у КМДА заборонили Фуллен створювати стінопис по вулиці Січових Стрільців, 31. Також вона повинна відновити вже розмальовану нею стіну будинку власним коштом.

Читайте також: Кияни хочуть самі обирати мурали, які малюватимуть на їхніх будинках

Нагадаємо, фотографку та скандальну авторку київських стінописів Євгенію Фуллен підозрюють у прихованому муральному бізнесі: вона малює своїх подружок на великих площинах, має серйозне лобі й завзято знаходить супермайданчики для муралів. Ходять чутки, що Фуллен прагне увійти до Книги рекордів Гіннеса як художниця з найбільшою кількістю муралів у місті.

Як повідомляв “ВК”, Фуллен планує розмалювати 9-тий корпус Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, однак студенти виступають проти. 

Великий Київ у Google News

підписатися