Столичну скандальну муралістку Євгенію Фуллен підозрюють у прихованому муральному бізнесі

Автор: Ольга Даниленко
15:45 19.10.2023

Фотографку та скандальну авторку київських стінописів Євгенію Фуллен підозрюють у прихованому муральному бізнесі: вона малює своїх подружок на великих площинах, має серйозне лобі й завзято знаходить супермайданчики для муралів. Ходять чутки, що Фуллен прагне увійти до книги рекордів Гіннеса як художниця з найбільшою кількістю муралів у місті. 

Столичну скандальну муралістку Євгенію Фуллен підозрюють у прихованому муральному бізнесі
Світлодіодне освітлення

Нещодавно мешканці Шевченківського району столиці разом із поліцією зупинили створення чергового стінопису Євгенії Фуллен (Eugene Fullen) на стіні будинку 1903 року по вулиці Січових Стрільців, 31, але вона все одно прагне розмалювати будинок. У муралі використана фотографія Фуллен, де позначена Леся Лабунська. Наразі Фуллен планує розмалювати 9-тий корпус Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, однак студенти виступають проти. 

Припущення щодо прихованого мурального бізнесу Фуллен зробили депутатки Київради Євгенія Кулеба та Ксенія Семенова. 

 “Це настільки дивно, коли все місто не може зупинити одну людину. От є одна людина, чому в неї така підтримка, я не знаю. В мене є гіпотеза, що там серйозне лобі якесь. Є така чутка, що в неї є ідея, увійти у книгу рекордів Гіннеса, як художника, який створив найбільшу кількість муралів. Я сподіваюсь, що це чутка. Але це існує”,наголосила Євгенія Кулеба на You Tube “Питаннячка Києва”. 

Вона також додала, що Фуллен у своїх мурах малює своїх подружок на великих площинах, можливо, за окрему винагороду.

“У цієї пані є подружки, з якими вона робить серії фотографій й чомусь дуже важливо для пані розміщувати їх у публічному просторі… Я не знаю, є спеціальні органи, які займаються розслідуванням таких історій і це їхня робота. Але по тому як завзято її всі підтримують й по тому, як завзято вона знаходить супермайданчики для муралів. Останній – КПІ 9-й корпус. Там у неї зараз була ідея первинна намалювати всіх своїх подружок у віночках з цитатою Святослава Вакарчука”, – пояснила депутатка. 

 Кулеба додала, що фотографка Євгенія Фуллен вже погрожує їй судовою справою. 

 

 Депутатка від “Слуги народу” Ксенія Семенова додала, що якщо у місті десь є вільна площина – це значить, що на ній не вистачає чиєїсь творчості. Крім того, вона висловила сумніви щодо художньої майстерності Фуллен. 

 “Якби там ще була б якась висока художня майстерність. Але коли там якісь перекошені очі, недотримані пропорції. Я у художній школі вчилася, ми вивчали пропорції людини. І коли в тебе очі пласкі, ну як діти у школі малюють, без анатомії. Є речі, яким академічно вчать. А ці різнокольорові женщіни (щодо ескізів муралу у 9-му корпусі КПІ, – ред.) – це просто ти галімо малюєш”, – наголосила депутатка. 

Депутатки Київради звернулися до киян із проханням підтримати петицію щодо призупинення створення нових муралів у столиці до затвердження прозорого механізму залучення громади та експертного середовища для затвердження їх ескізів. Петицію можна підписати за посиланням.

Читайте також: “Козацька рада” хоче зробити у Києві величезний мурал з рекламою горілки на фоні військових  

Нагадаємо, на початку жовтня Євгенія Фуллен намалювала мурал на будинку управління Святошинської РДА по вул. Якуба Коласа, 6А. На стіні РДА зображена шахова дошка, на ній жінка, а перед нею лицар на колінах. Кажуть, що стінопис присвячений проблемі домашнього насильства.

Також у 2021-му Фуллен розробляла серію муралів “Народжені з попелу”, присвячених проблемам домашнього насильства, а також серію “Міфологія стежками України” на території київського дитбудинку, де перебувають діти з інвалідністю.

Великий Київ у Google News

підписатися