За знесення постаменту Пушкіна у столиці громадського активіста звинувачують у хуліганстві

Автор: Оксана Тупальська
12:22 19.10.2022

Громадського активіста Андрія Савчука, причетного до знесення бюсту російського поета Олександра Пушкіна хочуть притягнути до відповідальності за статтею «хуліганство».

За знесення постаменту Пушкіна у столиці громадського активіста звинувачують у хуліганстві

Про це він повідомив у соцмережі.

Заяву до поліції подав ректор Національного транспортного університету Микола Дмитриченко.

«Через демонтаж бюста Пушкіна та заяву одіозного ректора НТУ до мене додому приходили оперуповноважені Печерського управління поліції ГУНП у м. Києві», – розповів представник громадської мережі «Опора» Андрій Савчук.

За демонтаж символа «русского мира» поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

«Нагадую, що згідно з нормами кодексу, хуліганство – це “грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.” Так-так, усе вірно, демонтаж імперця та символа «русского міра» Пушкіна із публічного простору Києва – це нібито неповага до суспільства. Але цікаво якого суспільства? Російського? Адже, на мою думку, сама наявність пам’ятників Пушкіну та десяткам інших подібних йому «діячів» в Україні і є тією “особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом”», – заявив Савчук.

Він нагадав ректору університету про діяльність за часів Януковича та повідомив, що не бачить підстав не зносити пам’ятники Пушкіну з вулиць Києва.

«Під час подій Революції Гідності 2013-2014 рр. за вказівкою одіозного ректора здійснювався моніторинг соціальних мереж студентів та працівників для подальшого відрахування прихильників Євромайдану», – зазначив громадський активіст.

Нагадаємо, знесений 11 жовтня постамент Пушкіна зберігається у Національному транспортному університеті. Також, за підтримки держави, готові взяти на зберігання пам’ятники, які знесені в ході дерусифікації у Музеї історії Києва. Нині у столиці активісти нарахували близько 200 пам’ятників, постаментів та дощок радянсько-російської спадщини. Серед них – 8 пам’ятників Пушкіну.

Великий Київ у Google News

підписатися