За парком “Крістерова гірка” закріпили статус зеленої зони

16:42 02.06.2020

Новий проєкт Генплану міста Києва не передбачає забудову парку “Крістерова гірка”. За функціональним призначенням ця зелена зона віднесена до території зелених насаджень загального користування і визначена як частина пам’ятки природи “Лісове урочище Крістерів”.

За парком “Крістерова гірка” закріпили статус зеленої зони

Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан», пише пресслужба КМДА.

Зазначається, що земельну ділянку на вул. Вишгородській, 47-Ж, де розташована Крістерова гірка, розробники проєкту Генерального плану міста Києва на основному кресленні віднесли за функціональним призначенням до території зелених насаджень загального користування.

Підставою для того, щоб замість забудови зберегти парк, стало рішення Київради про розірвання договору оренди цієї земельної ділянки площею 1,09 га, укладеного з забудовником”, – пояснив начальник КО “Київгенплан” Сергій Броневицький.

На іншому кресленні проєкту Генплану Києва – “Озеленені, ландшафтно-рекреаційні території і території та об’єкти природно-заповідного фонду” ця ділянка визначена як частина пам’ятки природи «Лісове урочище Крістерів».

Отже, у проєкті Генплану міста Києва забудова парку Крістерова гірка не передбачається”, – підсумував Сергій Броневицький.

Читайте також: Парк мрії у центрі Києва: депутати підтримали петицію

Нагадаємо, боротьба за парк “Крістерова гірка” триває вже більше 3 років. Петиція про заборону вирубки дерев в парку “Крістерова гірка” на сайті Київради набрала понад 10 тисяч голосів, і у квітні 2018 році мерія прийняла її до розгляду. Там було написано, що забудовник побудував паркан навколо значної частини парку, вирубав дерева і знищив дитячий майданчик. Ініціатори закликали зупинити будівництво і не допустити можливої техногенної катастрофи. У грудні 2019 влада міста прийняла рішення про розірвання договору оренди із забудовником цієї ділянки – ТОВ «Будінвест КМ».

Великий Київ у Google News

підписатися