Парк мрії у центрі Києва: депутати підтримали петицію

14:26 02.06.2020

Кияни стали на один крок ближче до створення парку мрії у центрі Києва площею біля 5 га. Відповідну електронну петицію, за яку віддали свої голоси понад 10 тисяч жителів міста, сьогодні підтримали депутати на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Парк мрії у центрі Києва: депутати підтримали петицію

Про це повідомляє пресслужба Київради.

У петиції, про яку йде мова, кияни пропонують створити парк у центрі міста за адресою вул. Антоновича 52-54, на місці колишнього трамвайного депо. Орієнтовна площа зеленої зони із озером, доріжками та галявинами може скласти 5 га.

Дана ділянка знаходиться в приватній власності, але спроби її забудувати закінчилися невдало. І на місці котловану утворилося озеро, де оселилася різна живність. І з того часу були декілька спроб знайти нових інвесторів, які теж нічим не завершилися. Місто також може бути покупцем, згідно Закону про викуп для суспільних потреб. А суспільна потреба є, бо саме це показує петиція. Закон передбачає, що місто може викупити або обміняти дану ділянку, або ж зробити обмін з доплатою. Для цього потрібно провести перемовини з власником та отримати його згоду”, – зазначила депутат Київради Олеся Пинзеник на своїй сторінці в Фейсбук.

Відповідно до рішення профільної комісії КМР, виконавчий орган Київради має звернутися до власника ділянки щодо можливого викупу відповідної території для суспільних потреб. Також планується створення робочої групи, яка б напрацювала механізми викупу.

Парк у такому місці тішитиме око усіх киян. По-перше, він знаходиться поруч із станцією метро Олімпійська, тому добиратися зручно із будь-якого куточка Києва. По-друге, ця центральна частина міста має одну із найщільніших забудов, і рекреаційне місце там потрібне, як повітря. По-третє, природа вже сама подбала про те, щоб створити там озеро, місту треба лише все належним чином упорядкувати”, – зауважила автор петиції Галина Ястребова.

Електронну петицію «Створити парк мрії (5 га) в центрі Києва», згідно з дорученням Київського міського голови Віталія Кличка, має також розглянути постійна комісія Київради з питань екологічної політики.

Нагадаємо, раніше невідомі вирубали майже всі дерева, що виросли за п’ятнадцять років, на ділянці, де кияни пропонують створити парк мрії.

Великий Київ у Google News

підписатися